Contents


TwoGo güvenlik yönergeleri

TwoGo size, paylaşılan bir yolculuk organize etme ve bilgisayarınızdan veya akıllı telefonunuzdan yalnızca birkaç adımda TwoGo topluluğuna katılma olanağı sunuyor. Hizmetimizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için TwoGo uygulamasını kullanırken güvenliğinizi korumanıza yardımcı olacak ipuçlarını bir araya topladık.

TwoGo'yu güvenli bir şekilde kullanmak için yapabilecekleriniz

Güvenli parolalar kullanın

 • Her şeyden önce, diğer hesaplarınız için kullandıklarınızdan farklı, güçlü ve kişisel bilgilerinizle ilgili olmayan bir parola seçmeniz son derece önemlidir.
 • TwoGo, hafrlerin, sayıların ve sembollerin birleşiminden oluşan, 50 karakter uzunluğunda bir parola seçmenize olanak tanır bunun için yaratıcı olun ve parolanızın benzersiz olmasını asğlayın. Parolanızı seçerken kullanabileceğiniz örneklerden bazıları:
  • Rastgele bir kelime veya ifade seçin ve bazı harfleri sayılarla ve sembollerle değiştirin: "Th@Nksg!v1nG"
  • Sizin için bir şey ifade eden bir cümle seçin, ilk harflerini alın ve bu cümleyi yeniden oluşturmak için sayıları, sembolleri ve büyük/küçük harfleri kullanın: "En sevdiğim kitap Harry Potter ve Sırlar Odasıdır" şuna dönüşür"Es81HP&vSO"
  • Parolanızı en sevdiğiniz sporla ilişkilendirin: "New York Maratonu için antrenman yapıyorum" şuna dönüşür "I@mt4tNYM"

Paylaşılmayan bir e-posta hesabı kullanın

 • TwoGo'ya kaydolmak için kullandığınız e-posta adresi benzersiz bir tanıtıcıdır. E-posta adresinizi hesabın sahipliğini doğrulamak ve sizinle veya paylaşılan yolculuğa katılan diğer üyelerle ilgili bilgiler göndermek için kullanılacaktır.

Oturum açma bilgilerinizi gizli tutun

 • E-posta adresinizi veya parolanızı kimseye söylemeyin.
 • Parolanız değiştirilmiştir yani biz dahil olmak üzere kimse tarafından görüntülenemez.
 • Parolanızın gizliliğininb ihlal edildiğini düşünüyorsanız, hesabınızda oturum açın ve vakit kaybetmeden parolanızı sıfırlayın.

İşiniz bittiğinde oturumu kapatın

 • TwoGo'da yaptığınız işlemleri tamaladıktan sonra etkin olarak kullanmayacaksanız oturumunuzu kapatın. Yolculuklarınıza ilişkin bildirimleri ve güncellemeleri e-posta veya SMS (bu seçeneği belirlediyseniz ve telefon numaranızı doğruladıysanız) aracılığıyla almaya devam edeceksiniz.
 • Kullandığınız bilgisayarı paylaşıyorsanız oturumun kapatılması özellikle önemlidir. Bu durumda, Oturumun Açık Kalsın özelliğini (sizin şubenizde kullanılabiliyorsa) kullanmayın.

Aygıtınızın güvenliğini sağlayın

 • Bilgisayarınıza veya cep telefonunuza erişimi sınırlayın.
 • Aygıtınızı veya ekranını kilitleyin: Bilgisayarınızı veya telefonuuzu kullandıktan sonra bir parola veya PIN kullanarak ekranınızı kilitleyin. Ekstra güvenlik için aygıtınızı uyku moduna geçtiğinde otomatik olarak kilitlenecek şekilde konfigüre edebilirsiniz.

TwoGo kullanarak güvenli seyahat etmek için neler yapabilirsiniz?

TwoGo kullanırken verilerinizin ve aygıtlarınızın güvenliğini sağlamak kadar fiziksel güvenliğinizin sağlanması da önemlidir.

Güvenli ve uygun birer alma ve bırakma yeri seçin

 • Kişisel güvenliğiniz için alma ve bırakma yerlerinizin gece iyi aydınlatılan, kötü hava koşullarına karşı koruma sağlayan ve tenha olmayan, halka açık yerlerde belirleyin.
 • Alma ve bırakma yerlerinizin burada duracak sürücüler için de güvenli ve elverişli olmasına dikkat edin.

Ev adresinizi belirtmek istemiyorsanız alternatif kullanın

 • TwoGo, kaydolduğunuzda girdiğiniz adresi temel alarak, HOME adında varsayılan bir yer oluşturur. Fakat bulunduğubuz ev adresini belirtmek istemiyorsanız yakınınızdaki otobüs durağı veya kavşak gibi güvenilir bir kamuya açık yer seçin.

TwoGo veri güvenliğinizi sağlamak için neler yapar?

Elbette ki TwoGo hizmetinin bağlantısı şifrelenmiştir, bu özellik TwoGo ile olan tüm etkileşiminizi meraklı gözlerden korur. TwoGo web adresinin başındaki "https" ifadesi, bağlantınızın şifrelendiğini ve güvenli bir şekilde bağlandığınızı belirtir.

TwoGo olarak gizliliğinizi önemsiyoruz. Gizliliğinizi nasıl koruduğumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için TwoGo Gizlilik Bildirimi'ne bakın.