Contents


Hızlı kılavuz - Yolculuk istekleri

Paylaşılan yolculuğa katılmak için önce yolculuk isteği oluşturun böylece seyahatiniz için zaman belirtin,#PERMREF: başlangıç boktası, hedef ve işe gidip gelme tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Eşleştirilme

Sistem sizin için bir eşleştirme bulduğunda, TwoGo

 • Eşleştirilen yolculuğunuzun kesin hareket ve varış zamanlarını gösteren buluşma talebi teyiti gönderir.
 • Yolculuk isteği kartınızı eşleştirilen yolculuğun ayrıntılarıyla günceller. Alma ve bırakma noktaları, yolculuğa katılanlar ve benzerleri dahil yolculuk ayrıntılarınızı görüntülemek içinuser.quickguide.itinerary.png tıklayın.
 • Yolculuk gelecek 24 saat içinde gerçekleşecekse (ve cep telefonu numaranızı kaydettirerek TwoGo SMS bildirimlerini etkinleştirdiyseniz) size SMS gönderir.

Eşleştirilmeyen yolculuklar için alternatifleri arama

TwoGo istediğiniz yolculuk için tam eşleştirme bulamazsa, asıl yolculuk isteğiniz üzerinde ufak değişiklikleri kabul etmek istiyorsanız size yakın alternatif öneri (kullanılabilirse) seçme fırsatı verir.

Görevler

Yolculuk istekleri oluşturma

TwoGo, yolculuk istekleri oluşturmak için iki farklı mod sağlar. Süreç boyunca adım adım size rehberlik eden basitleştirilmiş Sohbet modu veya süreci daha iyi bilen kullanıcılar için daha gelişmiş mod. Her zaman + ikonuna uzun basarak yolculuk istekleri seçmek için ve 'Sohbet' veya Gelişmiş'i seçerek iki mod arasında geçiş yapabilirsiniz.

Sistemde yolculuğu olmayan ilk kez kullanan kullanıcılar yeni yolculuk isteği oluştururken otomatik olarak basitleştirilmiş mode geçirilir. Yeni yolculuk isteğinizi oluşturmak için basitçe ekrandaki istemleri takip edin.

Gelişmiş mod kullanarak yeni yolculuk isteği oluşturmak için şu şekilde ilerleyin:

 1. (İsteğe bağlı) Bu belirli yolculukta sürücü mü, yolcu mu olmak istediğinizi seçin. Bu ayar Yolculuk tercihleri kartında belirlediğiniz işe gidip gelme ayarlarının üzerine yazar.
 2. Yolculuk oluştur'u seçin ve Yeni yolculuk kartına gidin.
 3. Ne zaman ve ne sıklıkta yolculuk paylaşmak istediğinizi belirlemek için, Yinelemeler yanındaki açılır kutu okuna tıklayarak aşağıdakilerden birini seçin:
  • Tek bir yolculuk için Asla'ya tıklayın.
  • Bir veya daha fazla belirli gün için, Günlük'e tıklayın ve ilişkili tarihleri seçin.
  • Düzenli haftalık yolculuklar için, Haftalık'a tıklayın ve şunu seçin:
   • Bu yolculuğun her hafta yinelenmesini istediğiniz günler.
   • Yinelemenin hangi tarihlerde başlamasını ve sona ermesini istediğiniz.

NOT: Daha geniş yineleme seçenekleri için (örneğin her ayın 3'ü) takviminiz yoluyla yolculuğunuzu ayarlamanızı öneririz.

 1. Nereden ve Nereye alanlarına istediğiniz adres veya yer adlarını girin ve görüntülenen öneriler listesinden tam adresi seçin. TwoGo, rotanızı haritada görüntüler.
 2. (İsteğe bağlı) Sürücü veya her ikisi olmayı tercih ettiyseniz, TwoGo'nun sizin için hesapladığı otomatik rotaya alternatif tercih ederseniz, rotanızı özelleştirebilirsiniz.

UYARI: Rolünüzü daha sonra Yalnız yolcu olarak değiştirirseniz, sonrasında rotada yaptığınız özelleştirmeler dikkate alınmaz.

 1. Olası en erken hareket saatini ve en geç varış saatini belirleyin.
 2. (İsteğe bağlı) Yolculuk türü belirle:
  • Gidiş ve dönüş yolculuk için Gidiş ve dönüş yolculuğu yap onay kutusunu seçin.
  • Bu yolculuğu iş seyahati olarak belirlemek için İş seyahati onay kutusunu seçin. NOT: Bu seçenek sizi otomatik olarak yalnız iş arkadaşları veya organizasyonunuz içindeki belirli grup ile sınırlar.
 3. (İsteğe bağlı) Sürücü veya Her ikisi rolünü seçerseniz yalnız bu belirli yolculuk için yolculuk tercihlerini belirleyebilirsiniz. Yolculuk tercihleri kartını açmak için, yalnız bu yolculuğa uygulanacak tercihleri belirleyebileceğiniz Sürücü ayarlarını göster'e tıklayın. Yolculuğa özgü tercihleri belirlemeye ek olarak burada aynı zamanda kullanmak istediğiniz aracı da seçebilirsiniz.
  • Kendi araçlarınızdan birini seçmek için Araç açılan listesine tıklayın ve TwoGo ile kaydettiğiniz tüm araçların listesinden seçim yapın.
  • Henüz TwoGo ile araç kaydetmediyseniz Aracımı ekle'yi seçebilirsiniz. Yolculuk isteğinizi kaydetmeniz sonrasında otomatik olarak TwoGo ile aracınızı kaydetmeniz istenecek.
  • Normalde kullanmadığınız bir araç, örneğin kiralık araç, sürüyor olacaksanız Geçici araç (kiralık araç)'ı seçin ve renk ve olanaklıysa plaka numarasına ilişkin temel ayrıntıları girin.
  • Eğer şirketinizin kullanabileceğiniz filosu veya havuz arabaları varsa ve bu özelliği TwoGo'da etkinleştirdiyse Havuz arabası talep et'i seçebilirsiniz. Havuz arabaları yalnızca gidiş ve dönüşler için ve rol olarak Her ikisi seçimi yapmış kullanıcılar için kullanılabilir. Bu nedenle Havuz arabası talep et seçeneğini seçtiğinizde yolculuk tercihleriniz uygun şekilde otomatik olarak değiştirilecektir. Uygun havuz arabası size tayin edildiğinde ayrıntılar tıpkı normal araç gibi yolculuk isteğinizde görünür.

NOT: Yolculuk isteğinizi kaydettikten sonra size havuz arabası tayin edilmesi biraz zaman alacaktır, başlangıçta havuz arabasına ilişkin ayrıntıları göremeyebilirsiniz. Hangi havuz arabasının size tayin edildiğini görmek için daha sonra Yolculuk tercihleri kartını kontrol edin.
Bir yönetici, örneğin mekanik bir sorun nedeniyle sistemden havuz arabasını kaldırırsa, TwoGo'yu buluşma taleplerini tercih edilen takvim uygulamasına göndermek üzere konfigüre etmeniz durumunda, yalnızca havuz arabanızın artık kullanılabilir olmadığına dair bildirim alacağınızı unutmayın. Yalnızca SMS bildirimlerini etkinleştirdiyseniz bildirim almayacaksınız. Bu nedenle kesinlikle planlanan kalkış saatinizden birkaç saat önce Yolculuk tercihleri kartında havuz arabasının size hâlâ tayinli olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz. Havuz arabasının tayini kaldırılmışsa yolculuk isteğinizi silmeniz ve seyahatiniz için yeni bir istek oluşturmanız gerekir.

 1. Diğer kullanıcılar tarafından seçilebilecek arabadaki boş koltuk sayısını girin. Boş koltuklar alanının sizin tarafınızdan kullanılan koltuk haricindeki kullanılabilir koltuk sayısını belirttiğini unutmayın. Örneğin toplam 5 koltuklu bir arabada gireceğiniz boş koltuk sayısı 4 olacaktır.
 2. Kaydet'i tıklayın.

TwoGo, Gösterge tablosu'nda yeni kart olarak yeni yolculuk isteğinizi ekler. Kronolojik sırayla yolculuklarınız içinde gezinmeniz gerekliyse kaydırma düğmelerini kullanın. Yinelenen yolculuk istekleri için Gösterge tablosu sonraki yedi gün için ayarladığınız yolculuk isteklerini görüntüler. Yinelenen yolculuk serilerinize genel bakışı Yineleme kartında görebilirsiniz, son kart Gösterge tablosu'ndadır.
TwoGo onaylarından aboneliği kaldırmadıysanız, TwoGo soluşturduğunuz yolculuk isteğini onaylamanız için size buluşma talebi gönderir. Buluşma talebi takviminizi, belirttiğiniz en erken hareket saatinden en geç varış saatine kadar bloke eder.

Mevcut yolculukları arama ve bunlara katılma

 1. Seç Ara.
 2. Başlangıç ve Bitiş alanlarında orijinal veya hedef adreslerin en az bir tanesini belirtin. İhtiyacnız olan adresi veya lokasyon kısa adını girin ve görüntülenen önerilerden tam adresi seçin.
 3. Varış veya hareket zamanını belirleyin, seçenekler arasında geçiş yapmak için aşağı oku kullanın.
 4. Bu belirli yolculukta sürücü mü, yolcu mu yoksa her ikisi de mi olmak istediğinizi seçin.
 5. Tıkla Ara. TwoGo mevcut eşleşen yolculuk listesini görüntüler.
 6. Bir eşleşme varsa katılmak istediğiniz yolculuğun yanındaki ilgili Katılseçeneğine tıklayın. Otomatik olarak eşleştirildiniz. TwoGo, Gösterge tablosu'nda yeni kart olarak yeni eşleşen yolculuğunuzu ekler.
 7. Henüz kullanılabilir eşleşen yolculuk yoksa, aramanızı yolculuk isteği olarak kaydedebilirsiniz:
  • İstediğiniz ilgili Yolculuk oluştur seçeneğine tıklayın. TwoGo, yolculuk isteğinizi size ihtiyacınız olan değişiklikleri yapma seçeneği sunarak görüntüler.
  • Kaydet'i tıklayın.

Eşleştirilmeyen yolculuklar için alternatifleri arama

TwoGo yolculuk isteğinizi için tam eşleştirme bulamazsa, orijinal yolculuk ayarlarınızda ufak değişiklikleri kabul etmek isterseniz yakın alternatif yolculuklar mevcut olabilir. Alternatiflerin listesini web uygulamasında veya e-posta bildirimiyle (eğer bu hizmetin aboneliğini kaldırmadıysanız) görüntüleyebilirsiniz.

 1. Eşleştirilmeyen yolculuk isteği için alternatiflerin mevcut olup olmadığını kontrol edin:
  • Web: Gösterge tablosu'ndan, eşlenmeyen yolculuk isteğine tıklayın. TwoGo yakın alternatif yolculuklar bulursa, seçim yapabileceğiniz alternatif yolculuk ayarlarının listesini önerir.
  • E-posta: TwoGo Yolculuğunuz için yakın eşleştirmeler e-postasındaki bağlantı yoluyla size otomatik olarak bildirir. Yakın eşleştirmeleri görüntüle'ye tıkla.
 2. Tercih ettiğiniz öneriyi seçin ve daha sonra Değişikliği uygula'ya tıklayın. TwoGo yolculuk isteği kartınızı paylaşılan yolculuğunuzun yeni ayrıntılarıyla günceller.

Yolculuk isteklerinizin görüntülenmesi

Oluşturduğunuz ve eşleştirilen ya da eşleştirilmeyen tüm gelecek yolculuk istekleri, Gösterhe tablosu'nda kronolojik sırada görüntülenir. Yinelenen yolculuk istekleri için Gösterge tablosu sonraki yedi gün için ayarladığınız yolculuk isteklerini görüntüler. Yinelenen yolculuk serilerinize genel bakışı Yineleme kartında görebilirsiniz, son kart Gösterge tablosu'ndadır.

Yolculuk isteklerinin değiştirilmesi

Yolculuk isteklerinizi için rol yer, zaman, rota ve işe gidip gelme tercihlerini değiştirebilirsiniz.

NOT: Takviminiz aracılığıyla oluşturduğunuz yolculuk isteğini düzenler veya silerseniz, takvim girişi güncellenmeyeceğinden bu, takviminizle tutarsızlık oluşturabilir.

 1. Gösterge tablosu'ndan ilgili yolculuk isteğini seçin ve user.quickguide.editride_green.png ikonunu tıklayın.
 2. Yolculuğu düzenle kartında zaman, yer, rota veya işe gidip gelme tercihlerinize ilişkin gerekli değişiklikleri yapın.
 3. Güncelle'ye tıklayın.

Yinelenen yolculuk isteklerinin değiştirilmesi

Belirli bir birim veya tüm serilere ilişkin yinelenen yolculuk istekleriniz için rol, yer, zaman, rota ve işe gidip gelme tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

NOT: Takviminiz aracılığıyla oluşturduğunuz yolculuk isteğini düzenler veya silerseniz, takvim girişi güncellenmeyeceğinden bu, takviminizle tutarsızlık oluşturabilir.

 1. Gösterge tablosu'ndan değiştirmek istediğiniz yinelenen yolculuk isteğini seçin, sonra user.quickguide.editride_green.png ikonuna tıklayın.
  • Belirli birim için ilgili sürüş kartını seçin.
  • Tüm seriler için Yineleme kartında sürüş seçin, son kart Gösterge tablosu'ndadır
 2. Tek birim seçtiyseniz, yinelenen sürüşün bu belirli birimini mi yoksa tüm serileri mi değiştirmek istediğinizi teyit edin.
 3. Yolculuğu düzenle kartında zaman, yer, rota veya işe gidip gelme tercihlerinize ilişkin gerekli değişiklikleri yapın.
 4. Güncelle'ye tıklayın.

Rotanızın manüel belirlenmesi ve değiştirilmesi

UYARI: Daha sonra rolünüzü yalnız yolcu olarak değiştirir veya TwoGo'nun önerdiği rotaya geri alırsanız tüm özelleştirmeleriniz yok sayılacak.

TwoGo tarafından belirlenen otomatik rotayı değiştirmek için:

 1. Yeni yolculuk kartında önerilen rotadan sapmak istediğinizde siyah bir daire görüntülene dek bu noktada kalın ve daha sonra daireyi tercih ettiğiniz ara noktaya sürükleyip bırakın. TwoGo bu konuma en yakın sokağa gri bir işaretleyici yerleştirir. İstediğiniz konum bu değilse, işaretleyiciyi başka bir yere taşıyabilirsiniz.
 2. Bu yeni yolculuk isteğiyse Kaydet'e veya mevcut olanı düzenliyorsanız Güncelle'ye tıklayın.

Özelleştirdiğiniz bir rotayı değiştirmek için:

 1. Gösterge tablosu'ndan ilgili yolculuk isteğini seçin ve user.quickguide.editride_green.png ikonunu tıklayın.
 2. Rotanızı ayarlamak için gri işaretleyicileri tercih ettiğiniz yeni konumlara sürükleyip bırakın veya gerekirse yeni işaretleyiciler ekleyin. Artık ihtiyaç duymadığınız işaretleyiciyi kaldırmak için onu seçin ve Kaldır'a tıklayın.
 3. Güncelle'ye tıklayın.

TwoGo'nun önerdiği rotaya geri almak için:

 1. Gösterge tablosu'ndan ilgili yolculuk isteğini seçin ve user.quickguide.editride_green.png ikonunu tıklayın.
 2. Özelleştirilen rotanızdaki gri işaretleyiciye tıklayın, daha sonra Kaldır'a tıklayın. Her işaretleyici için tekrar edin.
 3. Güncelle'ye tıklayın.

Takviminizde özelleştirilmiş rotanız yeniden kullanılıyor:

Web uygulamasında belirlenen yerler arasında özelleştirilmiş rotayı kurarsanız, takviminizde aynı yerler arasında bir yolculuk isteği oluşturduğunuzda TwoGo bu rotayı otomatik olarak kullanacaktır.

Yolculuk isteklerinin silinmesi

NOT: Takviminiz aracılığıyla oluşturduğunuz yolculuk isteğini düzenler veya silerseniz, takvim girişi güncellenmeyeceğinden bu, takviminizle tutarsızlık oluşturabilir.

Gösterge tablosu'ndan ilgili yolculuk isteğini seçin ve user.quickguide.trashcan.png ikonunu tıklayın.

Yinelenen yolculuk isteklerinin silinmesi

 1. Gösterge tablosu'ndan silmek istediğiniz yinelenen yolculuk isteğini seçin, sonra user.quickguide.trashcan.png ikonuna tıklayın.
  • Belirli birim için ilgili sürüş kartını seçin.
  • Tüm seriler için Yineleme kartında sürüş seçin, son kart Gösterge tablosu'ndadır
 2. Tek birim seçtiyseniz, yinelenen sürüşün bu belirli birimini mi yoksa tüm serileri mi silmek istediğinizi teyit edin.

Ayrıca bkz.

Hızlı kılavuz - TwoGo uygulamasının size ait takvim ile birlikte kullanılması