Contents


Hızlı kılavuz - Yerler

Yer, normalde tam adres ve ona tayin edilen kısa ad tarafından tanımlanır. Bununla birlikte sistem adresinizi doğru bir şekilde tanımazsa, bunu bir harita referansı ile kaydedebilirsiniz. TwoGo'da, her yolculuk isteği oluşturduğunuzda tam adresler girmekten kaçınmak için yerleri kullanabilirsiniz.

HOME yeri

TwoGo'ya kaydolduğunuzda ev adresiniz olarak belirlediğiniz adres otomatik olarak HOME kısa adına sahip yere dönüştürülür. Bu, yolculuk isteklerinizde bu adresi kullanmayı sizin için hızlı ve kolay hale getirir.
NOT: HOME yerini silemez veya yeniden adlandıramazsınız, ancak referans gösterdiği adresi değiştirebilirsiniz.

WORK yeri

Belirli bir adrese düzenli seyahat ediyorsanız, bunu yer olarak kurun ve buna WORK özel kısa adını verin. Bu ad bunu TwoGo sisteminde düzenli olarak işe gidip gittiğiniz rotanın bölümü olarak belirler ve size HOME ve WORK yerleriniz arasında gidip gelmeniz için yolculukları hızlı biçimde oluşturmanıza yönelik bunu yeniden kullanmanızı sağlar.

WORK kısa adıyla yer oluşturmanın sağladığı avantajlar:

 • İşe gidip gelmeniz için hedeflenen paylaşılan yolculuk önerilerinizi alın: TwoGo paylaşılan yolculuk önerileri hizmeti'ne abone olursanız, öneriler yalnız EV ve İŞ yerleriniz arasındaki potansiyel yolculukları içerecektir.
 • Takviminizde işe gidip gelmeniz için özelleştirilen rotaları yeniden kullanın: Web uygulamasında EV ve İŞ yerleri arasında veya favori yerleriniz arasında (örneğin SPOR SALONU - SİNEMA) özelleştirilmiş rota kur seçeneğini seçerseniz, TwoGo aynı yerler arasında takviminizde yolculuk isteği oluşturduğunuzda da otomatik olarak bu rotayı kullanacaktır.

Yerlerin, takviminiz aracılığıyla yolculuk istekleri oluştururken kullanılması

Takviminiz kullanarak yolculuk isteği oluşturmak için önce TwoGo web uygulamasında başlangıç ve hedef adresleri için yerler tanımlamalı ve oluşturmalısınız. Takvimde her zaman yer kısa adlarını referans alacaksınız.

Yer türleri

Yerler, Kaydedilen yerler ekranında listelenir ve şu şekilde sınıflandırılır:

 • Favori: Sizin tanımladığınız yerler
 • Ön tanımlı: TwoGo tarafından belirlenen ve genel kullanıma sunulan yerler

Görevler

Yerleri oluşturma

 1. Kaydedilen yerler'i seçin.
 2. Favori yer oluştur kartında mümkün olduğunca fazla adres girin (şehir, posta kodu, sokak adı ve numara).
 3. Öneriler listesinde gerekli olan adresi seçin veya hiçbiri uygun değilse Adres alanına girdiğiniz adresi kullanmak için Enter'a basın. TwoGo, girdiğiniz adresi açık olarak belirtmek için haritaya bir belirteç bırakır.
 4. Gerekliyse belirteci tam yerine bırakın. TwoGo, belirteci taşıdığınızda Adres alanını günceller.
 5. Sistem adresinizi doğru olarak tanımazsa manüel olarak belirleyebilirsiniz:
  • Fareyi belirtecin üzerine getirin ve Harita verilerimiz yanlış mı? belirtme çizgisinde Evet'i tıklayın.
  • Adres alanında gerekli olan tam adresi girin.
  • Haritada konumlandırılmış pine girdiğiniz adresi yeniden bağlantılandırmak için user.quickguide.re-link.png bağlantısına tıklayın.
  • Güncellenen öneri listesinden girdiğiniz adresi seçin. TwoGo, belirteci belirttiğiniz sokağa en yakın gezilebilir sokağa ayarlar.
 6. Kısa ad alanında, girdiğiniz adres için anlamlı bir kısa ad girin.
 7. (isteğe bağlı) Buluşma noktası alanında, bu yerde yolculuk partnerlerinizle buluşmak için tam yeri belirlemeye yönelik kısa, yararlı tanım girin. Örneğin: "Posta kutusu yanında güvenlik kapısında buluşalım"
 8. Oluştur'u tıklayın. TwoGo yeni yerinizi yeni kart olarak ekler. Kaydedilen yerler arasında gezinmek için kaydırma düğmelerini kullanın.

Yerlerin değiştirilmesi

Yalnız kendinizin yarattığı yerleri düzenleyebilirsiniz. Bunlar favori yerler olarak listelenir.

 1. Kaydedilen yerler'i seçin, değiştirmek istediğiniz yere kaydırmak için dolaşma düğmelerini kullanın, daha sonra şuna tıklayın user.quickguide.edit.png
 2. Adres, buluşma noktası ve kısa adla ilgili gerekli değişiklikleri yapın, daha sonra Kaydet'e tıklayın. Favori yerlerde yaptığınız tüm değişiklikler o andan itibaren oluşturduğunuz yolculuk isteklerine uygulanacak. Geriye dönük uygulanmaz.

Yerleri arama

Yolculuk isteklerinizde kullanmak için belirli bir yer ya da rastgele bir adresi arayabilirsiniz.

 1. Gösterge tablonuzdan, yolculuk oluşturmak istiyorum kartını seçin.
 2. Nereden ve nereye alanlarında yolculuk isteğinizde kullanmak istediğiniz yer veya adresin ilk harflerini girin, daha sonra öneriler listesinden tam yeri seçin. TwoGo adresi harita üzerinde gösterir.

Yerlerin silinmesi

NOT: Ön tanımlı yerleri ya da EV veya İŞ olarak belirlenmiş yerleri silemezsiniz.

 • Kaydedilen yerler'i seçin, silmek istediğiniz yere kaydırmak için dolaşma düğmelerini kullanın, daha sonra şuna tıklayın user.quickguide.trashcan.png