Contents


TwoGo'ya Başlarken

Artık TwoGo'ya kaydoldunuz, hızlı ve kolayca başlatabilirsiniz. Yalnızca yolculuk seçeneklerinizi kurun, yolculuk isteklerinizi oluşturun, daha sonra TwoGo sizin için paylaşılan yolculuklar bulsun.

Yolculuk seçeneklerinizi ayarlayın

Yolculuk isteğinizi daha basit oluşturmak ve TwoGo'nun bulacağı eşleştirmenin ihtiyaçlarınızı gerçekten karşılama olasılığını artırmak için, öncelikle işe gidip gelme tercihlerinizi belirlemenizi öneriyoruz. Düzenli seyahatlerinizin başlangıç ve bitiş noktaları olarak kullandığınız yerler'i seçerseniz veya oluşturursanız yolculuk istekleri oluştururken zamandan tasarruf edebilirsiniz.

İşe gidip gelme tercihlerinizi belirleyin

Ekranın üstünde adınızın altında oluşturduğunuz tüm yolculuk isteklerine ilişkin tercihleri belirlemek için Yolculuk tercihleri ve Engellenmiş kişiler kartlarını kullanabilirsiniz:

  • Yolculuk tercihleri: Yolcu olarak mı, sürücü olarak mı eşleştirilmek istediğinizi, sürüş ilişkili tercihlerinizi ve hangi grup TwoGo kullanıcılarıyla eşleştirilmek istediğinizi belirleyin.
- Roller: İkisi de rolü size yolcu veya sürücü olarak eşleştirilme esnekliği sağlar. Sürücü veya İkisi de rolünü seçerseniz yolculuğunuzu olabildiğince uygun hale getirmek için rotadan sapmayı ve eşleştirmeyi belirleyebilirsiniz.
- Azami rotadan sapma: Sürücü olarak yolcu almak veya bırakmak amacıyla rotadan uzun sapmalardan kaçınmak için rotadan kaç dakika sapmayı tolere edebileceğinizi belirleme seçeneğine sahipsiniz. Asgari izin verilen 3 dakika, azami 99 ve varsayılan 8 dakikadır. TwoGo çeşitli paylaşılan yolculuk seçenekleri sunarsa, tabii ki en küçük rotadan sapma seçeneğine de sahip olacaksınız.
- Eşleştirme tercihleri: En geniş olası eşleşmeler kümesine elde etme ile rotanızda yolcular için yapmaya hazır olduğunuz durakların sayısını, uzunluğunu ve yerini sınırlama arasında dengeleme yapmaya karar verebilirsiniz.
  • Engellenemiş kişiler: Hangi bireylerle seyahat etmekten kaçındığınızı belirleyin.

Favori yerlerinizi kurun

Kaydedilen yerler ekranında seyahatlerinizin başlangıç ve bitiş noktaları için yer seçebilir veya oluşturabilirsiniz, böylece her yolculuk isteği oluşturduğunuzda tam adresi girmek zorunda kalmaktan kaçınabilirsiniz.

Yolculuk isteklerinizi oluşturun ve yönetin

Paylaşılan yolculuğa katılmak için zamanı, yerleri, rotayı ve seyahatiniz için işe gidip gelme tercihlerini belirlemek için önce yolculuk isteği oluşturursunuz. Alternatif olarak mevcut yolculukları arayabilir ve bunlara katılabilirsiniz (kullanılabilir olduğunda). Yolculuk isteklerinizi web uygulamasında, mobil uygulamalarda veya takvim uygulaması aracılığıyla yönetebilirsiniz.

Gösterge tablosundan yolculuklarınıza erişin

Gösterge tablosu gelecek yolculuklarınızı görüntüler ve yolculuk isteği oluşturmak için hızlı erişim sağlar.

Mevcut yolculukları arayın ve bunlara katılın

Mevcut bir yolculuğa katılmak için Arama özelliğini kullanın; böylece katılmak istediğiniz yolculuğun yerini ve zamanını belirleyebilirsiniz.

Eşleştirilmeyen yolculuklar için alternatifler bulun

TwoGo istediğiniz yolculuk için tam eşleştirme bulamazsa, asıl yolculuk isteğiniz üzerinde ufak değişiklikleri kabul etmek istemeniz durumunda size yakın alternatif öneri (kullanılabilirse) seçme fırsatı verir. Ayrıca, toplu taşıma ve şirket servisi alternatiflerini (uygulanabilirse) de görüntüleyebilirsiniz.

Yaklaşan yolculuklara genel bakış için yolculuk zaman çizelgesini kullanın

TwoGo, sitenizin girilen yarıçapı içindeki yolculuk hareket ve varışlarının listelerini gösteren etkileşimli bir yolculuk zaman çizelgesi sağlar. TwoGo'yu açmak için herhangi bir yolculuğa tıklayabilir ve yolculuk isteği oluşturabilirsiniz. TwoGo, sizi en ilişkili mevcut yolculukla eşleştirmeye çalışacaktır, fakat kullanılabilirlik ve özel ölçütlerinize bağlı olarak bu yolculuk zaman çizelgesinde tıkladığınız olmayabilir.

Diğer kullanıcıları takip edin ve topluluğunuza yolculuk gönderin

Bir kişiyi takip etmek, bu kişinin takipçilerine gönderdiği yolculukları görebileceğiniz anlamına gelir. Bildirim alırsınız ve bu kişiye katılma seçeneğine sahip olursunuz. Gönderilen yolculuklar doğrudan Gösterge tablonuzda (ve Bildirimler’de ilgili seçeneği belirlediyseniz e-posta ile de iletilir) görüntülenir, böylece, yalnızca söz konusu yolculuğa katılma seçeneğini tıklayarak ilgilendiğiniz bir yolculuğa katılmanıza olanak tanınır. Takip ettiğiniz kişileri Takipçi sekmesindeki Takip ettiklerim listesi aracılığıyla yönetebilirsiniz. NOT: Bir kişiyi takip etmeniz bu kişinin de sizi takip ettiği anlamına gelmez. Takip ettiğiniz bir kişi sizi takip etmiyorsa bu kişiye gönderim yapamazsınız.

Daha fazla bilgi için bkz. Kimlerin beni takip ettiğini nasıl anlarım?

Hesabınızı yönetin

Hesabınızda istediğiniz zaman şu ayarlarAyarlar'dan veya ekranın üstünde bulunan adınızın altında değiştirebilirsiniz:

  • Kayıt bilgilerinizi değiştirin (NOT: E-posta adresinizi veya organizasyonunuzu değiştirmek için (uygulanabilir olduğunda) info@twogo.com ile irtibat kurun
  • Profil resminizi yükleme veya değiştirme
  • Dili değiştirme ve yolculuk isteklerinizde kullanmak için biçim görüntüleme
  • TwoGo SMS ve e-posta bildirimlerinin açılması veya kapatılması

Yolculuk ettiğinizde puanlar kazanın

TwoGo'da, uygulamayı sürücü veya yolcu olarak kullandığınız her zaman kazandığınız sanal ödüllerden oluşan bir puan sistemi sunar. Puanlar yolculuk istekleri oluşturulduğunda ve paylaşılan yolculuklara katılındığında verilir. TwoGo ile ne kadar fazla etkileşime geçerseniz, o kadar fazla puan kazanabilirsiniz.

CO2 salınımlarının azaltılmasına katkıda bulunun

TwoGo, yolculukları paylaşarak azaltılmasına katkıda bulunduğunuz CO2 miktarını hesaplar. Bu bilgiler, kullanıcı ayarlarınıza bağlı olarak noktalarınız ve toplam mil veya kilometrenizle birlikte profilinizde görüntülenir. Bu, TwoGo kullanarak çevreye ne kadar katkınız olduğuna dair gerçek analiz sağlar.

Güvende ve emniyette kalın

TwoGo kullandığınız sırada çevrimiçi ve fiziksel güvenliğiniz için güvenlik yönergelerimize uyun.

Ek kaynaklar

Bu dokümantasyona ek olarak TwoGo yönetim aracının nasıl kullanılacağına ilişkin bir seri eğitici video oluşturduk.

Destek

Yardım için 24/7 destek hizmetimiz burada. info@twogo.com adresine e-posta gönderebilir veya yardım masamızı arayabilirsiniz