Contents


Concur için TwoGo entegrasyonu

İşvereniniz izin verirse artık TwoGo'yu Concur hesabınıza bağlayabilir, böylece Concur'deki diğer kullanıcılar ile yolculuk paylaşımı fırsatları oluşturabilir ve alabilirsiniz. Örneğin havaalanına tek başınıza taksi tutmak yerine uçuşu sizin uçuşunuza yakın olan biriyle havaalanına kadar yolculuk paylaşabilirsiniz. Bu sizin ve şirketinizin parasından tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda yeni olası iş ilişkileri, hatta arkadaşlar edinmeniz için harika bir yoldur. Çevreye duyarlı olarak yolculuk paylaşımı, karbon ayak izinizi azaltarak ek kazanım sağlar.

TwoGo entegrasyonu için tümü bu kısa kılavuzda açıklanan birçok basit yol vardır.

TwoGo entegrasyonuna başlama

TwoGo'yu Concur hesabınıza bağlama

İşvereniniz TwoGo entegrasyonunu satın aldıktan sora TwoGo'yu Concur hesabınıza bağlamak oldukça basit. Henüz TwoGo hesabınız yoksa önce hesap oluşturun. Ardından şu seçeneklere sahip olursunuz:

 • TwoGo'da Ayarlar bölümüne gidin, Concur seçeneğini belirleyin ve talimatları izleyin.
 • Concur uygulama merkezi'ne gidin ve TwoGo'yu arayın. Bağlantılar altında TwoGo seçeneğini belirleyin. Bağlanmak için oturumu açın'a tıklayın, oturum açın ve talimatları izleyin.

Alternatif olarak işvereniniz bu seçeneği etkinleştirdiyse TwoGo, seyahat planınız için eşleşen yolculuk bulduğunda size otomatik olarak davet gönderir:

 1. Normalde yapacağınız gibi Concur'de seyahat planı oluşturun.
 2. TwoGo otomatik olarak eşleşen TwoGo hesabı arar:
  • TwoGo, Concur e-posta adresinizle eşleşen e-posta adresine sahipse ve yolculuğunuz için paylaşılan yolculuk bulursa sizi hesaplarınızı bağlamak için davet eden bir e-posta alırsınız.
  • TwoGo, eşleşen e-posta adresi bulamazsa ancak sizin için paylaşılan yolculuk bulursa yeni TwoGo hesabı oluşturmak ve bağlamak için sizden bir bağlantıya tıklamanızı isteyen e-posta alırsınız. Farklı e-posta adresi altında TwoGo hesabınız zaten varsa bunu da bağlayabilirsiniz.
 3. Not: Bu e-postayı ancak işvereniniz bu özelliği etkinleştirdiyse alırsınız. Aksi takdirde TwoGo hesabınızı yukarıda açıklandığı şekilde manüel bağlamanız gerekir.

TwoGo entegrasyonunun tercihini kaldırma

TwoGo entegrasyonundan hoşlanmazsanız dilediğiniz zaman TwoGo'nun Ayarlar bölümünde hesaplarınızın bağlantısını kesebilirsiniz.

TwoGo entegrasyonu ile yolculuk paylaşımı fırsatları bulma

TwoGo hesabınızı Concur'e bağladıktan sonra yolculuk paylaşımı fırsatları bulmaya başlayabilirsiniz. Entegrasyon şu anda şu yerler arasındaki yolculukları destekliyor: Not: EV ve İŞ yerleri TwoGo'da belirttiğiniz ev ve iş adreslerine referans verir. Daha fazla bilgi için bkz. TwoGo için hızlı kılavuz. Havaalanı, otel ve tren istasyonu adlı yerler Concur seyahat planınızdan türetilir.

 • EV ve havaalanı
 • İŞ ve havaalanı
 • EV ve otel
 • İŞ ve otel
 • Havaalanı ve otel
 • EV ve tren istasyonu
 • İŞ ve tren istasyonu
 • Tren istasyonu ve otel
 • Tren istasyonu ve havaalanı

Seyahatinizin bu kısımlarından herhangi birine yönelik yolculuk paylaşımı fırsatları bulmak için şu şekilde ilerleyin:

 1. Normalde yaptığınız gibi uçuş, tren, otel vb. rezervasyonları yaparak Concur'de seyahat planı oluşturun. TwoGo otomatik olarak diğer kullanıcılardan uygun yolculuk isteklerini arar.
 2. Eşleşme bulunursa TwoGo size yolculuk isteği oluşturmak için bağlantı içeren bir e-posta gönderir. Bağlantıya tıkladığınızda TwoGo açılır ve önerilen eşleşme temelinde otomatik olarak yolculuğunuzun ayrıntıları girilir.
 3. Önerilen yolculuk isteğini kaydedin.
 4. Uygun yolculuklara sahip kullanıcılardan aynısını yapmaları istenir ve belirlediğiniz seçeneklere göre yolcular veya sürücüler olarak eşleştirilirsiniz.
 5. Concur seyahat planınız paylaşılan yolculuğunuz hakkındaki bilgileri içerecek şekilde güncellenir. Örneğin seyahatinizin bu etabı için seyahat planı artık size John Smith kullanıcısı tarafından Uber ile alınacağınızı bildirir.

Eşleştirme hakkında ek bilgiler

TwoGo paylaşılan yolculuklar için kullanıcıları eşleştirirken birçok farklı faktörü dikkate alır. Eşleştirme sisteminin nasıl çalıştığını anlamak, yolculuklarınızı daha kolay eşleşme bulabileceğiniz şekilde planlamanıza yardımcı olur. Şu anda kiminle eşleştirileceğinizi etkileyen faktörler şunlardır:

 • Concur seyahat planınız temelinde oluşturulan yolculuklar otomatik olarak iş seyahatleri şeklinde dikkate alınır.
 • Hem TwoGo entegrasyonu olan Concur kullanıcıları hem de yalnız TwoGo kullanan kullanıcılarla eşleşirsiniz. Yine de tüm Concur temelli yolculuklar iş seyahatleri olduğu için yalnız şirketinize ait kullanıcılarla eşleşebilirsiniz.
 • Zaten taksi veya kiralık araç rezervasyonu yaptıysanız TwoGo sizi yalnız olası yolcularla eşleştirir.
 • Yalnız uçak kalkış saatinizden 1.5 saat önce varacak havaalanı yönündeki yolculuklarla eşleşirsiniz.
 • Yalnız yolculuk isteğinizin başlangıç ve bitiş yerinin 5 km yarıçapı içinde başlayan ve biten yolculuklarla eşleşirsiniz.

Paylaşılan yolculuğunuzda değişiklikler yapma

Normal olarak yaptığınız gibi Concur'de seyahatinizin etaplarını değiştirebilir veya silebilirsiniz. Yine de TwoGo entegrasyonu kullanarak paylaşılan yolculuğa kabul edilirseniz bu değişiklikleri TwoGo'ya manüel yansıtmanız gerekir:

 1. Concur'deki seyahat planınızda gerekli değişiklikleri yapın.
 2. Bu değişiklikleri yansıtmak için TwoGo'yu açın ve yolculuk isteğinizi manüel güncelleyin:
  • Yalnız Concur'deki yolculukta değişiklikler yaptıysanız, örneğin kalkış saatini değiştirdiyseniz TwoGo'yu açın ve aynı değişikliği yolculuk isteğinizde yapın.
  • Yolculuğu Concur'de tamamen sildiyseniz TwoGo'yu açın ve yolculuk isteğinizi de silin.
 3. TwoGo, eşleştirildiğiniz tüm kullanıcılara e-posta gönderir. Bu kullanıcılar değişiklikleri kabul edebilir veya reddedebilirler ve TwoGo onlara yeni eşleşme bulmaya çalışır.