Contents


Ne zaman eşleştirilirim?

TwoGo sistemde eşlenen yolculuk isteği zaten mevcutsa sizi hemen eşleştirecektir. Diğer durumda, başka kullanıcı uygun bir yolculuk isteği gönderdiğinde TwoGo sizi eşleştirecek ve size bildirim gönderecektir. TwoGo'nun sizin için yapacağı en son eşleştirme istediğinizi yolculuk saatinden 5 dakika öncesidir. Yolculuk isteğinizin durumuna istediğiniz zaman bakabilirsiniz:

 1. Web: Gösterge tablosu'ndan.
 2. Mobil: Yolculuklarım ekranında.
 3. Takvim: TwoGo, eşleştirilen yolculuğunuzun ayrıntılarını içeren buluşma talebi gönderir.
 4. SMS: Cep telefonu numarası girerseniz ve TwoGo SMS bildirimlerini al, seçeneğini seçerseniz, TwoGo ayrıntıları size metin iletisinde gönderir.

Nasıl önerilen yolculuğu onaylarım?

TwoGo size eşleştrilen yolculuk bildirirse, yolculuk zaten ayarlanmıştır. Bu yüzden bir şey onaylamanıza gerek yoktur. Ancak, yolculuğu kabul edemezseniz yolculuk isteğinizi değiştirin veya iptal edin.

Uygun olmayan bir paylaşılan yolculuğu nasıl reddederim?

TwoGo, her zaman belirlediğiniz tercihleri temel alan yolculuk isteklerini eşleştirmeye çalışacaktır. Ancak, sürücü olarak belirli bir paylaşılan yolculuk size uygun değilse, özel yolculuk isteği için tercihlerinizi güncelleyebilir ve daha sonra bunu yeniden gönderebilirsiniz. Alternatif olarak varsayılan tercihlerinizi güncelleyin, yolculuk isteğinizi silin ve daha sonra yeni bir tane oluşturun böylece TwoGo güncellediğiniz tercihleriniz temelinde bir eşleştirme arayabilir.

Yaklaşan paylaşılan yolculuklara ilişkin anımsatıcıları nasıl alırım?

 1. Web: Gösterge tablosu'nda, TwoGo yolculuk kartının kendisinde yaklaşan yolculuğa ilişkin ayrıntıları yeniler.
 2. Mobil: TwoGo, TwoGo uygulama ikonunun yanında (iOS) veya bildirim merkezinde (Android) bildirim görüntüler. Ek olarak TwoGo, TwoGo gelen kutunuza ileti gönderir.
 3. Takvim: Takvimde standart anımsatıcı işlevini kullanabilirsiniz. TwoGo, anımsatıcı işlevi için 15 dakika varsayılan ayarıyla ayarlanan paylaşılan yolculuklar için tüm davetleri gönderir. Fakat bu ayarı takviminizde ilgili randevuya çift tıklayarak ve gerekli değişikliği yaparak kendiniz her zaman değiştirebilirsiniz.

Eşleştirilen yolculuğa ilişkin değişiklikleri nasıl öğrenirim?

 1. Takvim: Buluşma talebi güncellemesi sizi değişikliklerden haberdar eder.
 2. SMS bildirimleri: Ek olarak TwoGo SMS bildirimlerini al seçeneğini seçerseniz TwoGo ayrıntıları size metin iletisinde gönderir.
 3. Mobil: Anında bildirimleri ayarlamak için Ayarlar > Uygulama'yı seçebilirsiniz.

Ancak, bu sürecin sorunsuz yürümesi için, her kullanıcının mümkün olan en kısa zamanda yolculuk isteklerini değiştirerek planlarına ilişkin değişiklikleri her zaman TwoGo'ya bildirmesi çok önemlidir.

 1. Web: Gösterge tablosu'ndan yolculuk isteğini seçin, daha sonra düzenleme ikonunu tıklayın. Ayrıntıları değiştirin, ardından Güncelle'yi tıklayın.
 2. Mobil: Yolculuklarım ekranında ilgili yolculuğu seçin, düzenle ikonuna dokunun ve istediğiniz değişiklikleri yapın.
 3. Takvim: Buluşma talebini takvimde güncelleyin ve TwoGo'ya güncelleme gönderin.

Diğerlerine geç kalacağımı nasıl bildiririm?

Büyük gecikmeler durumunda veya çok fazla bildiriminizin olduğu gecikmelerde yolculuk isteğinizi güncelleyin. TwoGo bu durumda diğer kişileri sizin için bilgilendirecektir:

 1. Web: Gösterge tablosu'ndan yolculuk isteğini seçin, daha sonra düzenleme ikonunu tıklayın. Ayrıntıları değiştirin, ardından Güncelle'yi tıklayın.
 2. Mobil: Yolculuklarım ekranınızda listelenen her eşleştirilen yolculuk bu yolculuktaki katılımcıların her birine ait irtibat bilgilerini içerir. Ön tanımlı bir SMS (örneğin, 5 dakika geç kalacağım) veya kendi yazdığınız mesajı gönderebilirsiniz.
 3. Takvim: Buluşma talebinizi takvimde değiştirin ve TwoGo'ya güncelleme gönderin.

Küçük veya acil değişiklikler olması durumunda, sürücüyü/yolcuyu arayın ve kendiniz bildirin veya TwoGo yardım masasını arayın.

Eşleştirilen yolculuğu nasıl değiştiririm veya iptal ederim ve yolcularıma ne olur?

Yolculuk katılımcılarınıza sıkıntı yaratmamak için TwoGo paylaşılan yolculuğunuzu değiştirmek veya iptal etmek zorunda kalırsanız bunu mümkün olduğunca erken yapın. Bu çok acil olursa ve paylaşılan yolculuk diğer katılımcılarla önceden ayarlandıysa, sürücüyü/yolcuyu da paylaşılan yolculuğunuz için onaylanan ayrıntılardaki irtibat bilgilerini kullanarak telefon yoluyla bilgilendirin.

 1. Web ve mobil: Gösterge tablosu'ndan (veya mobil uygulamadaki Yolculuklarım ekranında), ilgili yolculuğu seçin ve gerektiği şekilde düzenle veya sil ikonunu tıklayın.
 2. Takvim: Paylaşılan yolculuk ayrıntılarını değiştirmek için buluşma talebini takviminizde güncelleyin ve TwoGo'ya bir güncelleme gönderin. Paylaşılan yolculuğu silmek için buluşma talebini silin ve TwoGo'ya bir iptal gönderin.

Sabah değiştirdiğinizde veya iptal ettiğinizde yolcu alternatif bir ulaşım yolu planlayabilir. Bu akşamleyin olursa, mümkünse paylaşılan yolculuğunuzu tamamen iptal etmektense ertelemeyi deneyin. Yolcularınız daha geç bir saatte hala sizinle seyahat etmeyi istiyor olabilir.

Paylaşılan yolculuğun öncesinde veya sonrasında bir yolcuyla veya sürücüyle nasıl iletişim kurarım?

Her paylaşılan yolculuk için irtibat bilgileri ilgili yolculuk kartında (web ve mobil) ve takvim girişinizde depolanır. Paylaşılan yolculuk sona erse de ayrıntılar orada kalır. Yardıma ihtiyacınızı olursa TwoGo yardım masasını arayın.

Niye hareket veya bırakma yerim başlangıçta belirttiğim adreste değil?

Normal olarak göstermiş olduğunuz adresten alınır ve oraya bırakılırsınız. Ancak pratikte kısa mesafeleri arabayla gitmektense yayan gitmek sizin için şu gibi durumlarda daha çabuk olabilir:

 1. Hareket adresiniz sürücünün hareket adresinin 300 m içerisindeyse, TwoGo paylaşılan yolculuk teyidinde sizden sürücünün hareket adresine yayan gitmeniz istenecektir. Aynısı hedef adresinize ve sürücünün hedef adresine de uygulanır.
 2. Hareket adresiniz diğer yolcunun hareket adresinin 300 m içerisindeyse, sizden diğer hareket adresinde buluşmanız istenecektir. Bu durumda TwoGo her iki yolcu için buluşma noktası seçer böylece sürücünün çok kısa zaman diliminde iki kez durmasına gerek kalmaz.

TwoGo paylaşılan yolculuk teyidiniz her zaman güncel hareket ve hedef adresinizi dahil ettiğinden önceden sizi neyin beklediğini bilirsiniz. Yürüme kabul edilebilir değilse yolculuktan önce bunu belirterek sürücüyü bilgilendirin.

Yolculuk masrafındaki payımı nasıl hesaplarım?

NOT: Yalnız yolculuk iş seyahati değilse uygulanabilir olur ve TwoGo, faturalama özelliğini sizin hesabınızda veya eşleştiğiniz sürücününkinde etkinleştirir. TwoGo sizi paylaşılan yolculuğunuza ilişkin bilgilendirdiğinde paylaşılan yolculuktaki payınızın tahminine de yer verir. Yolculuk ayrıntıları ekranında ve aynı zamanda TwoGo'nun gönderdiği yolculuk teyidi buluşma taleplerinde bu tahmini görüntüleyebilirsiniz.

Pay değeri ortalama araçlar ve kilometrelerin yanı sıra ortalama benzin fiyatlarını da dikkate alır. Değer aracınızın operasyonel masrafları eşit olarak paylaştırmayı ve karşılamayı amaçlamaktadır. NOT: TwoGo yolculuk paylaşımından para kaznmak isteyen sürücüleri hedeflemediğinden, kilometre başına fiyat bilinçli olarak görece düşük konfigüre edilmiştir ve bunun sonucu olarak tüm yolcular için toplam masraflar sürücü yalnız başına yolculuk etse oluşacak yolculuk masrafından asla fazla olmayacaktır.

Tahmin ülkeye özgüdür, fakat genellikle formül şunları temel alır:

 1. Kilometre başına sabit masraf
 2. Yolculuğa katılan sayısı (daha fazla yolcu herkesin daha az ödeyeceği anlamına gelir)
 3. Yolculuk başına asgari tutar

Tahminin yalnızca yolculuğun gerçek değerinin kaba bir göstergesi olduğunu unutmayın. Görüntülenen tutara katkıda bulunmak isteyip istemedikleri, farklı bir tutar teklif etmek veya hiçbir şey ödememek yolculara kalmıştır.