Contents


Yeri nasıl bulur ve etiketlerim? Bu neden önemlidir?

TwoGo'da kısa yer adları tam uzunluktaki adresler için kodlar olarak kullanılır ve konforunuz için tasarlanmıştır; takvim uygulamasını kullandığınızda adreslerin doğru biçimde girilmesini sağlar.

Buluşma talebinde Yerler alanındaki boşluk sınırlıdır ve sürekli tam adresleri girmek zaman alır ve hata oluşabilir. Bu nedenle profilinizdeki favori yerleri en sık kullandığınız adresler için belirlemelisiniz. Buluşma talebinde yalnızca hareket ve hedef noktalar gibi ilişkili yerler için kısa adları belirtmeniz gerekir. TwoGo daha sonra ilişkili kısa ad için sakladığınız adresi işler ve hesaplanan o rota için sürücü/yolcu eşleştirir.

Not: Geçerli kısa ad (örneğin "HOME") yolculuk isteğiniz eşleştirildiğinde diğer kişiye gösterilmeyecektir. Yalnızca kısa adla ilişkilendirilen adres gösterilir.

Favori yer oluşturmak için:

  1. Web: Kaydedilen yerler'i seçin, daha sonra Favori yer oluşturkartında, şehri, posta kodunu, sokak adını ve yer numarasını girin. TwoGo'nun görüntülediği öneriler listesinden tam adresi seçin. Kısa ad alanında, yer için kısaltılmış, anlamlı ad girin. Buluşma noktası alanında, bu yerde yolculuk partnerlerinizle buluşmak için tam yeri belirlemeye yönelik kısa, yararlı bir not girin, daha sonra Oluştur'a tıklayın. Artık yeni yer, kaydedilen yerler kümenizdeki belirlenen kısa adı içeren yeni kart olarak kullanılabilir.
  2. Mobil: Yerler'i seçin ve [+] dokunun, yukarıda tanımlanan adres ayrıntılarını girin, daha sonra Oluştur'a dokunun.

Sistem tarafından tanınmayan bir yeri nasıl oluşturabilirim?

TwoGo'nun kullandığı navigasyon sisteminin tanımadığı bazı adresler olduğundan, Web uygulamasındaki haritada işaretleyerek tam adresi sizin belirtmenize olanak sağlanır.

Favori yer oluştur kartında, Adres alanında, bildiğiniz kadaruyla ayrıntıları girin, daha sonra girdiğiniz adresi kullanmak için Gir'e basın.
TwoGo, girdiğiniz adresi açık olarak belirtmek için haritaya bir belirteç bırakır. Belirteci doğru olduğunu düşündüğünüz konuma sürükleyin. TwoGo belirteci belirttiğiniz en yakın gezilebilir sokağa ayarlar ve Adres alanını günceller.
Yeni belirteç konumu için adresi düzeltmek veya genişletmek için fareyi belirteç üzerine getirin ve Harita verilerimiz yanlış mı? belirtme çizgisinde Evet'e tıklayın. TwoGo, Adres alanında asıl girdiğinizi adresleri otomatik olarak geri yükler.

TwoGo adres alanına girdiğiniz şekilde adresi, haritadaki işaretleyicinin koordinatlarıyla birlikte kaydeder. Bunlar, diğer kullanıcıların bu yeri içeren bir yolculukla eşleştirildiklerinde buluşma taleplerinde gördüğü ayrıntılardır.

TwoGo şehrimi/sokağımı neden bulamıyor?

Sürücünüzün sizi bulabilmesi veya sizin yolcularınızı bulabilmeniz için konut numarası ile tam adres gereklidir. Adresiniz konut numarasıyla da bulunamıyorsa, durumu harita sağlayıcımıza yönlendirebilmemiz için info@twogo.com adresinden bizimle irtibat kurun.

Nasıl yer kısa adı kullanmadan yolculuk istekleri oluşturabilirim?

Yer kısa adları kullanmıyorsanız tam adresi belirlemelisiniz. Yeni yolculuk kartında (web) veya Yeni yolculuk ekranında (mobil) yolculuk isteği için zaman ve yer ayrıntılarını belirleyin. Şehri, posta kodunu, sokak adını ve başlangıç noktası ile hedef yerlerin sayısını girin ve TwoGo'nun görüntülediği öneriler listesinden tam adresi seçin. Oluştur'u tıklayın (veya dokunun).

TwoGo yeni yolculuk isteğinizi Gösterge tablosu'nda (web) yeni kart olarak ekler veya Yolculuklarım (mobil) listenizde yeni giriş ekler.

Neden harita görünümü Berlin'i başlangıç noktası olarak gösteriyor?

Harita sağlayıcımız haritayı Berlin'de başlatır. Bu nedenle adres girmenizden önce başlangıçtaki görünüm Berlin'dir.