Contents


Yolculukların oluşturulması ve eşleştirilme

Nasıl paylaşılan yolculuk talep ederim?

Önce TwoGo'ya kaydolmanız ve e-posta adresinizi doğrulamanız gerekli. Yolculuk isteği oluşturabilir veya mevcut bir yolculuğu arayabalir ve buna katılabilirsiniz:

 1. Web: Gösterge tablosu'ndan, ne zaman ve ne sıklıkta yolculuk paylaşmak istediğinizi, yer ayrıntılarını ve yolculuk için kullanmak istediğiniz özel rotayı belirlemek için yolculuk oluştur kartını kullanın. Kaydet'i tıklayın. Yolculuk isteği Gösterge tablosu'nda yeni kart olarak eklenir.
 2. Mobil: Yolculuklarım ekranında yolculuk için tarih ve yer ayrıntılarını belirlemek için Gelişmiş modu seçin. Kaydet ikonuna dokunun. Yolculuk isteği artık Yolculuklarım ekranında listelenir.
 3. Takvim: Yolculuk isteğinizi takviminizde bir buluşma talebi olarak oluşturun ve ride@twogo.com adresine gönderin.

Yolculuk isteği oluşturmaya ilişkin daha fazla bilgiyi Hızlı kılavuz - Yolculuk istekleri başlığında bulabilirsiniz.

Yolculuk isteği zamanlamasını nasıl belirtebilirim? İstekleri ne kadar erken veya geç gönderebilirim?

Bu bakımdan sınırlama mevcut değildir. Yolculuk isteklerinizi sizin için eşleştirilen yolculuk bulma şanslarını artırmak için birkaç gün önce göndermeniz önerilir. Ancak, TwoGo uygun sürücüler/yolcular varsa hazırlık zamanı olmadan hemen paylaşılan yolculuk da ayarlayabilir.

Mevcut yolculuğu nasıl ararım ve ona nasıl katılırım?

Gösterge tablosu'ndan, Ara'yı tıklayın, lokasyon ayrıntılarını, zamanı ve sürücü, yolcu veya her ikisi olarak katılmak istediğinizi girin. Tıkla Ara. Mevcut yolculuk varsa katılmak istediğiniz yolculuğun yanındaki ilgili Katılseçeneğine tıklayın. TwoGo, sizi otomatik olarak eşleştirir.

Henüz kullanılabilir eşleşen yolculuk yoksa, aramanızı yolculuk isteği olarak kaydedebilirsiniz. İstediğiniz ilgili Yolculuk oluştur seçeneğine tıklayın. TwoGo, yolculuk isteğinizi size ihtiyacınız olan değişiklikleri yapma seçeneği sunarak görüntüler. Kaydet'i tıklayın.

Normal yolculuk ve iş seyahati arasındaki fark nedir?

Yolculuğunuzun giderleri işvereniniz tarafından karşılanıyorsa bu iş seyahatidir. Bunu şu şekilde belirleyebilirsiniz: İş seyahati onay kutusu yolculuk isteğioluştur veya düzenle. TwoG'da iş seyahati için şu farklar mevcuttur:

 • Sizi otomatik olarak yalnız iş arkadaşları veya organizasyonunuz içindeki belirli grup ile sınırlar.
 • Sürücüler veya yolcular için pay alınmaz (bu yolculuk giderleri işvereniniz tarafından ödendiğinden).
 • Gösterge tablosu'nda, yolculuk kartı şuna göre ayrılır: user.quickguide.business-travel-label.png.

Geçici araç kullanmam gerek, bunu nerede kaydederim?

Kullanmak istediğiniz geçici aracı doğrudan yolculukta belirleyebilirsiniz. Yolculuk isteği oluşturduğunuzda veya düzenlediğinizde Sürücü Ayarlarını Göster'i, daha sonra Araç açılır listesinden Geçici araç (kiralık, havuz veya filo aracı) ve Kaydet'i seçin.

Ne zaman eşleştirilirim?

TwoGo sistemde eşlenen yolculuk isteği zaten mevcutsa sizi hemen eşleştirecektir. Diğer durumda, başka kullanıcı uygun bir yolculuk isteği gönderdiğinde TwoGo sizi eşleştirecek ve size bildirim gönderecektir. TwoGo'nun sizin için yapacağı en son eşleştirme istediğinizi yolculuk saatinden 5 dakika öncesidir. Yolculuk isteğinizin durumuna istediğiniz zaman bakabilirsiniz:

 1. Web: Gösterge tablosu'ndan.
 2. Mobil: Yolculuklarım ekranında.
 3. Takvim: TwoGo, eşleştirilen yolculuğunuzun ayrıntılarını içeren buluşma talebi gönderir.
 4. SMS: Cep telefonu numarası girerseniz ve TwoGo SMS bildirimlerini al, seçeneğini seçerseniz, TwoGo ayrıntıları size metin iletisinde gönderir.

Yolculuğum eşleştirilmezse ne yapabilirim?

TwoGo yolculuk isteğiniz için tam eşleştirme bulamazsa, yakın alternatif yolculukların mevcut olup olmadığını kontrol edebilir ve size uygun öneriyi kabul edebilirsiniz. Bu alternatifler orijinal yolculuk ayarlarınızda ufak değişiklikleri temsil eder. TwoGo yakın alternatifler bulursa size seçim yapabileceğiniz liste önerir. Öneriler asıl yolculuk isteğinize ne kadar benzer olduğuna göre sıralanır. Listeyi web uygulamasından, mobil uygulamalardan veya e-posta bildirimiyle (eğer bu hizmetin aboneliğini kaldırmadıysanız) görüntüleyebilirsiniz:

 1. Web ve mobil: Gösterge tablosu'ndan (web) veya Yolculuklarım ekranından (mobil), eşleşmeyen yolculuk isteğini seçin.
 2. E-posta: TwoGo Yolculuğunuz için yakın eşleştirmeler e-postasındaki bağlantı yoluyla size bildirir. Yakın eşleştirmeleri görüntüle'ye tıkla.

Tercih ettiğiniz öneriyi seçin ve daha sonra Değişikliği uygula'ya tıklayın. TwoGo yolculuk isteği kartınızı paylaşılan yolculuğunuzun yeni ayrıntılarıyla günceller.

Ek olarak, TwoGo, rotanıza yönelik toplu taşıma ve şirket servisi alternatifi listesi (uygulanabilirse) de sunar.

Mevcut alternatifler yoksa, manüel olarak daha ayrıntılı ayarlar yapmak için, örneğin saatlerinize ilişkin, yolculuk isteğinizi değiştirin tercihler, uyarlanan yolculuklar ve benzeri.

Yolculuk zaman çizelgelerinde gördüğüm yolculuğa nasıl katılırım?

TwoGo'yu açmak için herhangi bir yolculuğa tıklayın ve yolculuk isteğinizi oluşturun. TwoGo, sizi en ilişkili mevcut yolculukla eşleştirmeye çalışacaktır, fakat kullanılabilirlik ve özel ölçütlerinize bağlı olarak bu yolculuk zaman çizelgesinde tıkladığınız olmayabilir.

Gidiş dönüşler ve yinelenen yolculuklar

Nasıl gidiş dönüş yolculuğu talep ederim?

 1. Web: Yeni yolculuk kartında, gidiş etabı için zaman ve yerleri girin, Gidiş dönüş yolculuğu yap onay kutusunu seçin, dönüş etabı ayrıntılarını girin, daha sonra Kaydet'e tıklayın.
 2. Mobil: Yolculuklarım ekranında gidiş etabı için tarih ve yer ayrıntılarını belirlemek için Gelişmiş modu seçin. Daha sonra Gidiş dönüş yolculuğu yap'ı (Android) veya Dönüş yolculuğu (iOS) seçeneğini seçin, dönüş etabı ayrıntılarını tamamlayın ve kaydet ikonuna (Android) veya Oluşur'a (iOS) dokunun.
 3. Takvim: TwoGo'nun gidiş ve dönüşleri tanımlaması için buluşma talepleri her zaman Yer alanında sırasıyla numaralandırmalıdır.

Şu örnek, sabah "Work" kısa adıyla etiketlenen yere gitmek ve akşam "Home" kısa adıyla etiketlenen yere dönmek amacıyla tipik işe gidip gelme için gerekli bilgilerin örneğini sunar: (Yer) alanı girişleri her zaman İngilizce'dir)

1: Yolcu olarak Home
2: Yolcu olarak Work

Yinelenen yolculuk isteklerini nasıl ayarlarım?

NOT: Daha geniş yineleme seçenekleri için (örneğin her ayın 3'ü) takviminiz yoluyla yolculuğunuzu ayarlamanızı öneririz.

 1. Web: Düzenli haftalık yolculuklar için, Yeni yolculuk kartında, Haftalık'a tıklayın ve daha sonra her hafta yinelenmesini istediğiniz bu yolculuğun günlerini ve yinelemenin başlaması ve sona ermesini istediğiniz tarihleri seçin. Yinelenen yolculuk serilerinize genel bakışı Yineleme kartında görebilirsiniz, son kart Gösterge tablosu'ndadır. Ek olarak, Gösterge tablosu sonraki yedi gün için kurduğunuz yinelenen yolculuklarının her biri için ayrı kart görüntüler.
 2. Mobil: Yolculuklarım ekranında Gelişmiş modu seçin, yolculuk için zaman ve yer ayrıntılarını belirleyin, Yinele'yi seçin ve yolculuğun ne zaman ve ne sıklıkta yinelenmesini istediğinizi belirleyin.
 3. Takvim: Yolculuk isteğinizi takviminizde bir buluşma talebi olarak oluşturun, istediğiniz yineleme sıklığını belirleyin ve ardından ride@twogo.com adresine gönderin.

Yinelenen yolculuk isteğiniz geçerliyse ve yöneticiniz tarafından belirlenmiş varsayılan yineleme dönemi içinde gerçekleşiyorsa (örneğin sonraki yedi gün içinde), TwoGo oluşturduğunuz yolculuk isteklerini hemen onaylar. Aksi takdirde, bundan daha sonra gerçekleşecek yolculuklarınız varsa, TwoGo onayları, yolculukların gerçekleşecekleri yineleme döneminin başlangıcında gönderir (bu örnekte her yolculuğun planlandığı tarihten yedi gün önce).
NOT: TwoGo onaylarından aboneliği kaldırdıysanız, bu ilk buluşma taleplerini almayacaksınız, fakat, TwoGo yolculuk isteklerinizi eşleştirdiğinde buluşma talepleri teyidi hala size gönderiliyor olacak.

Niçin takvimimdeki gösterge tablosunda tüm yinelenen yolculuk isteklerimi göremiyorum?

Yinelenen yolculuk serilerinize genel bakışı Yineleme kartında görebilirsiniz, son kart Gösterge tablosu'ndadır. Ek olarak, Gösterge tablosu sonraki yedi gün için kurduğunuz yinelenen yolculuklarının her biri için ayrı kart görüntüler. Yolculuklarınız bundan daha uzun bir dönemde yineleniyorsa, TwoGo bu yolculukları her ek yedi gün dönemi için dönemsel olarak görüntüleyecektir. Benzer biçimde TwoGo onaylarına aboneyseniz bu onayları aynı dönemsellikte yedi gün temelinde alacaksınız.

ÖRNEKLER

SENARYO 1: Bugünden başlayarak bir ay için yinelenen temelde yolculuk talep ediyorsunuz.

 1. Bugün: Gösterge tablonuzda 1-7 günleri için yolculukları görüyorsunuz ve takviminizde tanıdınız (TwoGo onaylarına aboneyseniz). Ayrıca yinelenen yolculuk serilerinize genel bakışı Yineleme kartında görürsünüz.. Bu, yinelenen yolculuk serilerinizin tüm süresi için görünürdür.
 2. Gün 2: Gün 8 için yolculukları görüyorsunuz.
 3. Gün 3: Gün 9 için yolculukları görüyorsunuz.
 4. TwoGo ay için yüm yolculuk isteklerinizi oanylayana kadar devam eder.

SENARYO 2: Bugün 6 Şubat, 18 Şubat için çizelgelenmiş yinelenen yolculuk isteğinizi değiştirmek istiyorsunuz.

 1. Bugün, 6 Şubat: Yolculuk gelecek 7 gün içinde olmadığından, yolculuk Gösterge tablonuzda görünmez veya takviminizde onaylanmaz.
 2. 12 Şubat (bu yolculuğunuzdan yedi gün önce): Gösterge tablonuzda güncellenen yolculuğu görür ve TwoGo'dan onay alırsınız.

Neden yinelenen yolculuğumun tanınan süre içinde artık olanaklı olmadığını söyleyen bir e-posta alıyorum?

Asıl yinelenen yolculuğunuz için ayarladığınız zaman çerçevesi kısa ama hâlâ olanaklı. Ancak harita verilerimiz şu an asıl yolculuk ayarlarınızın bazı faktörlerden etkilenerek değiştiğini gösteriyor (örneğin trafik yönünün yeni değiştirilmesi yolculuğunuzu şu an uzattı, rotanızdaki yol çalışmaları nedeniyle hedef adresinize araçla ulaşamayacaksınız, ve benzeri). Bu faktörler sürüşünüzü asıl zaman çerçevenizde artık tamamlayamayacağınız anlamına geliyor.

E-posta bu konuda sizi uyarır ve seyahatinize daha fazla zaman ayırmanız için yinelenen yolculuk serilerini düzenlemeniz gerektiği hakkında sizi bilgilendirir. E-postada yeni bir zaman çerçevesi öneririz, böylece verilen bağlantıya basitçe tıklayıp yinelenen sürüşünüzü açar, düzenler ve gerekli değişiklikleri yaparsınız. Ayrıca yinelenen yolculuk serilerinizi Yineleme kartında düzenleyebilirsiniz, son kart Gösterge tablosu'ndadır.

Yolculuk isteklerinin değiştirilmesi ve silinmesi

Yolculuk isteğini nasıl değiştiririm?

Yolculuk isteğini değiştirmek için:

 1. Web ve mobil: Gösterge tablosu'ndan (veya mobil uygulamalardaki Yolculuklarım ekranından), ilgili yolculuk isteğini seçin ve düzenle ikonunu tıklayın (veya dokunun). İlgili ayrıntıları değiştirin, daha sonra Güncelle'ye tıklayın (veya mobil uygulamalardaki kaydet ikonuna dokunun).
 2. Takvim: Buluşma talebini takvimde güncelleyin ve TwoGo'ya güncelleme gönderin.

Önerilen rotayı nasıl değiştiririm?

 1. Web: Yeni yolculuk kartında önerilen rotadan sapmak istediğinizde siyah bir daire görüntülene dek bu noktada kalın ve daha sonra daireyi tercih ettiğiniz ara noktaya sürükleyip bırakın. TwoGo bu konuma en yakın sokağa gri bir işaretleyici yerleştirir. İstediğiniz konum bu değilse, işaretleyiciyi başka bir yere taşıyabilirsiniz. Bu yeni yolculuk isteğiyse Kaydet'e veya mevcut olanı düzenliyorsanız Güncelle'ye tıklayın.
 2. Mobil ve takvim: Belirtilen yerler arasında kullanmak istediğiniz rotayı özelleştirmek için önce web uygulamasını kullanmalısınız. Mobil uygulamalar veya takvimdeki yerler arasında yolculuk isteği oluşturduğunuzda TwoGo otomatik olarak özelleştirdiğiniz rotayı kullanır.

Tercih ettiğim işe gidip gelme seçeneklerini tek bir yolculuk için nasıl değiştirebilirim?

Belirli bir yolculuk için sürücü ilişkili ayarlarınızı geçersiz kılabilirsiniz:

 1. Web: Gösterge tablosu'ndan ilişkili yolculuk isteğini seçin ve daha sonra Yeni yolculuk kartında Yolculuk tercihi ve (uygulanabilirse) Sürücü tercihleri bölümlerinde gerekli seçenekleri belirleyin.
 2. Mobil: Ayarlar ekranında İşe gidip gelme'yi seçin ve gerekli seçenekleri belirleyin.
 3. Takvim: Buluşma talebi oluşturduğunuzda yalnız sürücü/yolcu tercihinizi değiştirebilirsiniz. Rota için yer kısa adlarınızı Yer alanına girdikten sonra, aşağıdaki ek bilgileri girin:
  • her ikisi olarak: sürücü veya yolcu olarak
  • sürücü olarak: yalnız sürücü olarak göz önünde tutulmak üzere
  • yolcu olarak: yalnız yolcu olarak göz önünde tutulmak üzere

NOT: İlk iki seçenek için profilinizde önceden bir araç kaydetmiş olmalısınız.

Yolculuk isteğini nasıl silerim?

Yolculuk isteğini silmek için:

 1. Web ve mobil: Gösterge tablosu'ndan (veya mobil uygulamalardaki Yolculuklarım ekranından), ilgili yolculuk isteğini seçin ve sil ikonunu tıklayın (veya dokunun).
 2. Takvim: İlk buluşma talebini silin.

Kimle eşleştirildiğinizden emin olma

Kiminle eşleştirilirim?

Organizasyonla kaydolmanız ve bunun eşleşmeyi yalnızca organizasyon üyeleriyle sınırlaması dışında varsayılan olarak TwoGo sistemindeki tüm kullanıcılarla eşleşirsiniz. Ayrıca organizasyon içinde yolculuk katılımcılarınızın çevresini belirli bir grupla sınırlayabilirsiniz.

Eşleştiğim kişilerin grubunu nasıl değiştiririm?

TwoGo'ya organizasyonunuzla kaydolduysanız ve bu farklı gruplar içeriyorsa yolculuk katılımcılarınızın çevresini bu grupların küçük bir alt kümesine sınırlamayı seçebilirsiniz.

 1. Web: Ayarlar'a tıklayın,Yolculuk tercihleri kartını seçin, daha sonra Yolculuk paylaşımı bölümünde eşleştirilmek istediğiniz grubu seçin. Kaydet'i tıklayın.

NOT: Ayarlar oluşturduğunuz veya değiştirdiğiniz tüm sonraki yolculuklara uygulanacak.

 1. Mobil ve takvim: Eşleştirilmek istediğiniz grubu belirlemek için önce web uygulamasını kullanmalısınız. Daha sonra mobil uygulamalarda veya takvimde yolculuk isteği oluşturduğunuzda veya değiştirdiğinizde, TwoGo eşleştirme tercihlerinizi otomatik olarak uygular.

Bazı kişilerin benimle eşleştirilmesini nasıl engellerim?

Kaçınılmaz olarak engellemek istediğiniz bazı kişiler olabilir veya belki de birçok defa kısa süreli iptal etmiş veya geri dönüş yapmamış kişilerle karşılaşmış olabilirsiniz. Bu kişileri olası yolculuk eşleştirmelerinden hariç tutmak için:

 1. Web: Adınıza tıklayın ve Engellenmiş kişiler'i seçin. Ekle'ye tıklayın, kişinin adını girin, ardından Kaydet'i tıklayın.
 2. Mobil ve takvim: Kaçınmak istediğiniz kullanıcıları engellemek için önce web uygulamalarını kullanmalısınız. Daha sonra mobil uygulamalarda veya takvimde yolculuk isteği oluşturduğunuzda, TwoGo engellenmiş kullanıcı tercihlerinizi otomatik olarak uygular.

NOT: Ring servisinde veya altı kişiden daha fazla yolcuya sahip araçta yolcuysanız TwoGo engellenmiş kişiler tercihlerinizi dikkate almaz.

Sosyal ağıma yolculuğumu gönderebilir miyim?

NOT: Yalnız sosyal paylaşım özelliği sisteminizde etkinleştirildiyse uygulanır. Evet, takipçilerinize yolculuğunuzu bildirmeniz ve onları buna katılmaya davet etmeniz çok kolay. Hala boş koltuğu olan yolculuk için Gösterge tablo'nuzdan kart seçin ve sosyal ağınıza yolculuk ayrıntılarınızı göndermek için user.quickguide.share-big-ongreen.png tıklayın.

Takipçilerime nasıl yolculuk gönderirim?

Takipçilerinize hem eşleştirilen hem de eşleştirilmeyen yolculukları gönderebilirsiniz. Gösterge tablonuzdan ilgili yolculuk kartını seçin, paylaşma ikonunu tıklayın ve ardından TwoGo ikonunu tıklayın. Takipçilerim listenizden ilgili kişileri seçin ve ardından Kapat’ı tıklayın.

Takip ettiğim kişilerin gönderdiği yolculukları nasıl görüntülerim?

Gösterge tablonuz, kronolojik sıradaki kendi yolculuklarınıza ek olarak gönderilen yolculukları da gösterir. Gösterge tablosu menüsündeki filtreleme okunu kullanarak, görmek istediğiniz yolculuk kümesini sınırlandırabilirsiniz.

Gidiş-dönüş yolculuğu oluşturursam seyahatin her iki etabı için de aynı kişiyle mi eşleştirilmem gerekiyor?

Hayır, gidiş-dönüş yolculuğu oluşturduğunuzda TwoGo, eşleşmeleri seyahatinizin yalnız bir etabını karşılasa bile dikkate alır. Yani işe bir kullanıcıyla gidebilir, eve dönerken farklı bir kullanıcıyla yolculuk yapabilirsiniz. Bunun amacı eşleşme bulma şansını en yüksek hale getirmektir.

Bir eşleşme, seyahatimin yalnız bir etabı için bulunur, diğeri için bulunmazsa ne olur?

Yolcu veya Her ikisi seçtiğinizde, varsayılan olarak, ancak TwoGo seyahatinizin her iki etabı için de eşleşme bulursa yolculuğunuz teyit edilir. Bunun amacı, örneğin işe gidip ardından eve dönmek için yolculuk bulamamanız nedeniyle işte kalmanızı önlemektir.

Yine de Yolculuk tercihleri kartında Gidiş-dönüş yolculuğunun yalnız bir etabı eşleşirse bile yolcu olarak yolculuk et seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu seçenek etkin olduğunda TwoGo, seyahatinizin yalnız bir etabı için eşleşme bulunsa bile yolculuğunuzu teyit eder. Bu seçenek yalnızca gerektiğinde seyahat etmek için alternatif yollarınız olduğunda önerilir. Örneğin, işe giderken ve işten dönerken TwoGo ile yolculuk etmek istiyorsanız ancak eşleşme bulunamadığında eve dönmek için toplu taşımayı kullanmanın da sizin için sakıncası yoksa bu seçeneği belirleyebilirsiniz.

Topluluğuma gönderilen bir yolculuğa nasıl katılırım?

Takip ettiğiniz kişiler tarafından gönderilen yolculuklar Gösterge tablonuzda kronolojik sırada görüntülenir. İlgilendiğiniz yolculuğa ilişkin Katıl seçeneğini tıklamanız yeterlidir. Bu işlemin ardından TwoGo, Yolculuk oluşturma kartını açar. Yolculuğunuz için gerekebilecek ek bilgileri (ör. araç ayrıntıları veya telefon numarası) girin ve ardından Kaydet’i tıklayın.

Problemsiz sürüş

Sürüş zamanı nasıl hesaplanır?

Tüm sürüş zamanı hesaplamaları geçmişteki veya geçerli trafik bilgilerini temel alır. Böylece TwoGo yolculuk isteğinizin günü ve zamanı temelinde farklı rotalar önerebilir.

Yolcuları almak veya bırakmak için rotadan uzun sapmalardan nasıl kaçınabilirim?

TwoGo içinde hesaplanan rotadan sapmalar kilometre olarak değil dakika olarak ifade edilir. Bu rotadan sapmanın hesaplanmasını daha da kesin hale getirir. Sürücü olarak profilinizde kişisel rotadan sapma toleransınızı dahil etme seçeneğine sahipsiniz. Asgari izin verilen 3 dakika, azami 99 ve varsayılan 8 dakikadır. TwoGo çeşitli paylaşılan yolculuk seçenekleri sunarsa, tabii ki en küçük rotadan sapma seçeneğine de sahip olacaksınız.

 1. Web: İşe gidip gelme seçeneklerinizi görüntülemek için adınıza tıklayın ve Tercihler'i seçin, ardından kabul edilebilir rotadan sapma zamanını belirleyin.
 2. Mobil: Ayarlar ekranında İşe gidip gelme'yi seçin ve ardından kabul edilebilir rotadan sapma zamanını belirleyin.

TwoGo'dan e-postalar ve buluşma talepleri

TwoGo SMS bildirimlerine aboneliğimi nasıl kaldırabilirim?

TwoGo'ya kaydolduğunuzda aşağıdaki e-posta bildirimlerini almak için otomatik olarak abone olursunuz:

 • Takvim, yolculuk isteğinizi ve yaptığınız değişiklikleri günceller
 • Sonraki iş günü için paylaşılan yolculuk önerileri
 • Eşleştirilmeyen yolculuklar için eşleşmeleri kapatın
 • Takvim güncellemeleri olarak teyit edilen yolculuklar

Abonelik ayarlarınızı değiştirmek için:

 1. Adınıza tıklayın ve Bildirimler'i seçin.
 2. Almak için daha fazla beklemek istemediğiniz e-posta türleri için seçeneğin seçimini kaldırın.
 3. Teyit edilen yolculuk e-postasına ilişkin, bildirim almak için metin iletisi yerine SMS seçeneğini seçin.
 4. Kaydet'i tıklayın.

Alternatif olarak, doğrudan münferit e-posta içinden aboneliği kaldırabilirsiniz:

 1. İleti gövdesinde Aboneliği kaldır'a tıklayın, daha sonra üretilen Aboneliği kaldırma e-postasını ride@twogo.comadresine gönderin.

Abonelik kaldırma bağlantısı e-posta uygulamanızda otomatik olarak açılmazsa TwoGo'ya aşağıdaki biçimde e-posta göndererek aboneliği manüel olarak kaldırabilirsiniz:

 1. KİMDEN: <TwoGo hesabınızda kaydolduğunuz aynı e-posta adresini kullanın>
 2. KİME: ride@twogo.com
 3. KONU: <Hangi e-posta aboneliğini kaldırmak istediğinize bağlı olarak aşağıdaki konulardan birini kullanın>
  • unsubscribeMeetingRequests (takvim onayları için)
  • unsubscribe (paylaşılan yolculuk önerileri için)
  • unsubscribeProposals (yakın eşleşme önerileri için)

Sonraki iş günü için paylaşılan yolculuk teklifleri içeren TwoGo e-postalarını nasıl kullanırım?

Yolculuk bulmanıza yardımcı olmak için sonraki işgünü için çevrenizdeki olası eşleştirmelerin listesini oluştururuz. Tercih ettiğiniz önerinin yanındaki bağlantıya tıklayarak, ride@twogo.com adresine gönderebileceğiniz buluşma talebini açabilir veya indirebilirsiniz. Şablonu herhangi diğer buluşma talebi gibi düzenleyebilirsiniz. Bununla birlikte, orijinal şablonun değiştirilmesinin paylaşılan yolculuk bulma şansınızı azaltabileceğini unutmayın.

Not: Aldığınızı öneriler eşleştirmeyi otomatik olarak garanti etmez. Bunlar öneri e-postası gönderildiğinde seçilir. Bu yüzden, cevap verdiğinizde boş koltuklar zaten alındıysa, yolcu önceden başka sürücüyle eşleştirilmiştir veya kullanıcı bu arada buluşma talebini değiştirmiştir, paylaşılan yolculuk artık oluşturulamayabilir.

TwoGo'dan gelen buluşma taleplerine ne yapmalıyım?

TwoGo'dan gelen, otomatik olarak üretilmiş buluşma taleplerinin içeriklerini dikkatli bir şekilde okuyun; bu içerikler yolculuk isteğinizin her aşamasına yönelik önemli bilgiler içerir. TwoGo buluşma taleplerini aşağıdaki sırayla gönderir:

 1. Buluşma talebi onayı (yalnızca TwoGo onaylarından aboneliği kaldırmadıysanız uygulanır): TwoGo bu yolculuk talebini yolculuk isteğinizin alındığını göstermek için gönderir. Buluşma talebi takviminizi gösterdiğinizi en erken hareket saatinden en geç varış saatine kadar bloke eder ve TwoGo'nun paylaşılan yolculuğunuzu ayarlamak için kullandığı tüm bilgileri içerir.
 2. Buluşma talebi reddi (yalnız takviminiz yoluyla yolculuk isteği oluşturduğunuzda ve hatalar içeriyorsa uygulanır): TwoGo, yolculuk isteğini reddetmek için bu buluşma talebini gönderir. Buluşma talebi hatayı gösterir ve buluşma talebiniz nasıl düzelteceğinize ilişkin yararlı ipuçları verir.
 3. Buluşma talebi teyidi: Sistem sizin için eşleştirme bulursa, TwoGo buluşma talebini eşleştirilen yolculuğun kesin hareket ve varış zamanlarının teyidini içeren buluşma talebi gönderir. Buluşma talebi planlanan paylaşılan yolculuk için zamanlamaları içeren güzergahın yanı sıra ortak yolculara ilişkin bilgiler de içerir. TwoGo onaylarına abone olduysanız bu teyit sadece bu yolculuk için aldığınız orijinal buluşma talebini günceller. Bu buluşma talebi teyidini değiştirmeden olduğu gibi kabul etmeniz gerekir.

Bu içeriğin çoğu sistem varsayımlarını temel alır. Sürücü veya yolcu olduğunuzu dikkate almadan bu bilginin doğru olduğunu kontrol edin ve buluşma taleplerini kaydedin böylece gerekli olursa bilgileri daha sonra tekrar gözden geçirebilirsiniz.

Niçin '...desteklenmeyen buluşma talebi biçimi' hakkında buluşma reddi alıyorum?

TwoGo gönderdiğiniz iletinin biçimini tanımıyor. Bu sorunu çözmek için Outlook'da e-postaları düz metin biçiminde göndermek üzere tasarlanmış, ride@twogo.com adlı bir irtibat kişisi olduğundan emin olun.

TwoGo'ya gönderdiğiniz iletinin biçimini değiştirmek için: İleti açıkken Alıcı alanını tıklayın, ardından E-posta özellikleri iletişim kutusunu açmak için TwoGo irtibat kişisini çift tıklayın. İnternet biçimi listesinden Yalnız düz metin biçiminde gönder'i seçin ve Tamam'ı tıklayın.

İleti biçimini değiştirmekle ilgili daha fazla bilgi için bkz. [1]