Contents


Takipçilerim ve takip ettiklerim

TwoGo’da bir kişiyi takip etmek ne anlama gelir?

Bir kişiyi takip etmek, bu kişinin takipçilerine gönderdiği yolculukları görebileceğiniz anlamına gelir. Bildirim alırsınız ve bu kişiye katılma seçeneğine sahip olursunuz. Gönderilen yolculuklar doğrudan Gösterge tablonuzda (ve Bildirimler’de ilgili seçeneği belirlediyseniz e-posta ile de iletilir) görüntülenir, böylece, yalnızca söz konusu yolculuğa katılma seçeneğini tıklayarak ilgilendiğiniz bir yolculuğa katılmanıza olanak tanınır. Takip ettiğiniz kişileri Takipçi sekmesindeki Takip ettiklerim listesi aracılığıyla yönetebilirsiniz.

NOT: Bir kişiyi takip etmeniz bu kişinin de sizi takip ettiği anlamına gelmez. Takip ettiğiniz bir kişi sizi takip etmiyorsa bu kişiye gönderim yapamazsınız. Daha fazla bilgi için bkz. Kimlerin beni takip ettiğini nasıl anlarım?

Kimlerin beni takip ettiğini nasıl anlarım?

Sizi takip eden kullanıcılar Takipçilerim listenizde görüntülenir:

  • Son altı hafta içinde birlikte yolculuk yaptığınız veya şu anda eşleşmiş durumda olduğunuz kişiler sizi takip etme seçeneğine sahiptir. Bu kişiler sizi Takip ettiklerimlistelerine eklerlerse hemen takipçileriniz olur.
  • Takipçilerim listesindeki + ikonu aracılığıyla takipçiniz olmaları için davet ettiğiniz kişiler de bunlara dahildir
  • Daha önce takipçiniz olmaları için davet ettiğiniz ancak daha sonra engellediğiniz kişiler de Takipçilerim listenizde görüntülenmeye devam eder. Bununla birlikte, bu kişiler Bloke edildi olarak işaretlenir ve gönderdiğiniz yolculukları görmez.

Bir kişinin beni takip etmesini nasıl durdururum?

Takipçiniz olan bir kişinin artık sizi takip etmesini istemiyorsanız tek seçeneğiniz bu kişiyi engellemektir. Söz konusu kişiyi kaldıramaz veya takipçiniz olmasını engelleyemezsiniz. Bu nedenle bu kişi sizi takip ettiğini düşünecektir ancak takipçilerinize yolculuk gönderdiğinizde, bloke edilen kişiler gönderdiğiniz yolculukları göremez.

Kişileri nasıl takip ederim?

Bir kişiyi takip etmek için Takip ettiklerim listenizde bu kişiyi seçmeniz yeterlidir. TwoGo bu listeyi, son 6 hafta içinde birlikte yolculuk yaptığınız veya şu anda eşleşmiş durumda olduğunuz kişilerin yanı sıra sizi takip eden kişilerden oluşturur. Engellemiş olduğunuz kişiler bu listeye dahil edilmez. Bu listede önerilen bir kişiyi takip etmek için + simgesini seçmek ve ardından Bitti’yi tıklamak yeterlidir.

Birlikte yolculuk yaptığım bir kişiyi neden takip etmek için önerilen kişiler listemde görmüyorum?

Profilinizde bir kullanıcıya engellediyseniz TwoGo bu kişiyi Takip ettiklerim listenizden otomatik olarak hariç tutar. Ek olarak, birlikte yaptığınız yolculuğun üzerinden 6 haftadan fazla süre geçen kullanıcılar da listede görüntülenmez.

Bir kişiyi beni takip etmesi için nasıl davet ederim?

Takipçi sekmesinde, Takipçilerim kartını seçin ve + simgesini tıklayarak e-posta daveti gönderin.

Bir kişinin beni takip etmesini nasıl engellerim?

Takipçi sekmesinde, Takipçilerim listesinden söz konusu kişiyi seçin ve engelleme ikonunu tıklayın. Alternatif olarak, Engellenmiş kişiler ayarlarınız aracılığıyla bir kişiyi engelleyerek bu kişinin sizinle eşleştirilmesini engelleyebilirsiniz.

Beni takip eden bir kişiyi otomatik olarak takip edebilir miyim?

Hayır, size kolaylık sağlamak amacıyla bu kişiyi, arzu ederseniz takip etmeniz için önerilen kişiler listesinde görüntülüyoruz.

Takipçilerim tarafından gönderilen yolculuklara ilişkin e-posta bildirimlerini nasıl alırım veya almayı durdururum?

Yolculuklar otomatik olarak Gösterge tablonuza gönderilir. İstediğiniz takdirde, yolculukların e-posta ile gönderilmesini de sağlayabilirsiniz: Adınızı tıklayın, Bildirimler’i seçin ve ardından, Takip ettiğiniz kişilerin yolculukları seçeneğini gereken şekilde belirleyin veya seçimi kaldırın.