Contents


Wytyczne w zakresie bezpieczeństwa TwoGo

Dzięki TwoGo za pomocą kilku kliknięć na Twoim komputerze lub smartfonie możesz w wygodny sposób organizować wspólne przejazdy i uczestniczyć w społeczności TwoGo. Aby możliwe było jak najlepsze wykorzystanie funkcji usługi, przedstawiamy zbiór wskazówek, dzięki którym w sposób bezpieczny będziesz móc korzystać z TwoGo.

Co możesz zrobić, aby bezpiecznie korzystać z TwoGo

Korzystaj z bezpiecznych haseł

 • Przede wszystkim ważne jest to, aby wybrać silne hasło, które jest różne od tych używanych w przypadku jakichkolwiek innych kont i które nie jest związane z danymi osobowymi.
 • TwoGo umożliwia wykorzystanie kombinacji liter, cyfr i symboli do maksymalnie 50 znaków. Tak więc bądź pomysłowy i oryginalny. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów, jak możesz opracować swoje hasło:
  • Wybierz przypadkowe słowo lub frazę i zastąp kilka liter cyframi i symbolami: "Wa@Ka!c1je"
  • Wybierz zdanie, które coś dla Ciebie znaczy, użyj początkowych liter, a następnie cyfr, numerów i pomieszanych wielkich i małych liter, aby je odtworzyć: "Moją ulubioną książką jest Harry Potter i Komnata Tajemnic" mogłoby być hasłem "MU81HP&KomTaj"
  • Możesz powiązać hasło ze swoim ulubionym sportem: "Trenuję do maratonu w Nowym Jorku" mogłoby być hasłem "Tr@mar4NY"

Korzystaj z konta e-mail, które nie jest współdzielone

 • Adres e-mail, którego używasz do rejestracji w TwoGo, jest Twoim unikalnym identyfikatorem. Używamy adresu e-mail do weryfikacji własności konta, jak również wysyłamy dane osobowe odnoszące się do Ciebie lub innych członków, którzy uczestniczą w tym samym wspólnym przejeździe.

Zachowaj poufność danych logowania

 • Nie ujawniaj swojego adresu e-mail lub hasła.
 • Twoje hasło jest zakodowane, co oznacza, że nie może być sprawdzone przez inne osoby, łącznie z nami.
 • Jeśli podejrzewasz, że hasło jest zagrożone, zaloguj się na swoje konto i natychmiast zresetuj hasło.

Wyloguj się po zakończeniu korzystania z aplikacji

 • Jeśli zakończyłeś aktywne korzystanie z aplikacji, wyloguj się. W dalszym ciągu będziesz otrzymywać powiadomienia i aktualizacje swoich przejazdów za pomocą e-maila lub SMS-ów (jeśli wybrana została ta opcja, a numer telefonu został zweryfikowany).
 • Wylogowanie jest szczególnie ważne, gdy inne osoby również korzystają z tego samego komputera. W takiej sytuacji nie należy korzystać z funkcji Nie wylogowuj mnie (jeśli jest dostępna na Twojej stronie).

Zabezpiecz swoje urządzenie

 • Ogranicz dostęp do Twojego komputera lub telefonu komórkowego.
 • Zablokuj urządzenie lub ekran: Po zakończeniu korzystania z komputera lub telefonu, zablokuj ekran hasłem lub PIN-em. Aby uzyskać dodatkowe zabezpieczenie, powinieneś skonfigurować swoje urządzenie, aby blokowało się automatycznie po wygaszeniu ekranu.

Co możesz zrobić, aby podróżować bezpiecznie z TwoGo

Równie ważne jak zachowanie poufności danych i urządzeń podczas korzystania z TwoGo jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa fizycznego.

Wybieraj bezpieczne i wygodne lokalizacje odbioru i wysadzania

 • Dla własnego bezpieczeństwa wybieraj lokalizacje odbioru i wysadzenia w miejscach publicznych, które są dobrze oświetlone w nocy, zabezpieczone przed złą pogodą i nie w wyludnionych obszarach.
 • Zapewnij, aby lokalizacje odbioru i wysadzenia były bezpieczne i wygodne dla kierowców podczas zatrzymywania się.

Użyj alternatywnego rozwiązania, jeśli nie chcesz ujawniać swojego adresu domowego

 • TwoGo tworzy domyślną lokalizację o nazwie HOME na podstawie adresu, który podałeś podczas rejestracji. Jednakże jeśli nie chcesz ujawniać swoje rzeczywistego adresu domowego, wybierz pobliskie miejsce publiczne, takie jak przystanek czy skrzyżowanie.

Co robi TwoGo, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych

Oczywiste jest, że połączenie z usługą TwoGo jest szyfrowane, dzięki czemu chronione są wszystkie Twoje działania wykonywane w aplikacji TwoGo. "https" na początku adresu internetowego TwoGo wskazuje, że Twoje połączenie jest szyfrowane i jesteś bezpiecznie połączony.

W TwoGo szanujemy Twoją prywatność. Przeczytaj Deklarację o ochronie danych TwoGo, aby uzyskać więcej szczegółów o ochronie Twojej prywatności.