Contents


Pierwsze kroki z TwoGo

Po zarejestrowaniu się w TwoGo pierwsze kroki są szybkie i łatwe. Po prostu zdefiniuj swoje opcje przejazdu, utwórz zamiary przejazdu, a następnie TwoGo rozpocznie wyszukiwanie wspólnych przejazdów dla Ciebie.

Konfiguracja opcji przejazdu

Aby ułatwić tworzenie zamiarów przejazdu i zwiększyć prawdopodobieństwo, że dopasowanie TwoGo rzeczywiście spełnia Twoje wymagania, zachęcamy do wcześniejszego ustawienia preferencji dojazdu. Zaoszczędzisz również czas tworząc zamiary przejazdu, jeśli wybierzesz lub utworzysz lokalizacje, których użyjesz jako punktów początkowych i końcowych swojej podróży.

Ustawianie preferencji dojazdu

Pod swoim nazwiskiem na górze ekranu możesz użyć kart Preferencje przejazdu i Zablokowane osoby, aby ustawić preferencje dla wszystkich utworzonych przez Ciebie zamiarów przejazdu:

  • Preferencje przejazdu: Zdefiniuj, czy chcesz zostać dopasowany jako pasażer lub kierowca, swoje preferencje odnoszące się do jazdy oraz do których grup użytkowników TwoGo chcesz zostać dopasowany.
- Role: Rola Obie role zapewnia elastyczność dopasowania jako pasażer lub kierowca. Jeśli wybierzesz rolę Kierowca lub Obie role, możesz ustawić objazd i preferencje dopasowania, aby przejazd był jak najwygodniejszy.
- Maksymalny objazd: Jako kierowca, aby uniknąć długich objazdów w celu odbioru lub wysadzenia pasażerów, masz możliwość ustawienia, ile minut objazdu można tolerować. Minimalny dozwolony czas objazdu wynosi 3 minuty, maksymalny - 99 minut, a domyślny - 8 minut. Jeśli w TwoGo dostępnych jest kilka opcji wspólnych przejazdów, oczywiście zostanie zaoferowana opcja z najkrótszym objazdem.
- Preferencje dopasowania: Możesz wybrać zgodnie z własnymi preferencjami pomiędzy najszerszym zestawem możliwych dopasowań oraz ograniczeniem liczby, długości i lokalizacji przystanków dla pasażerów na trasie.
  • Zablokowane osoby: Zdefiniuj, z jakimi osobami nie chciałbyś podróżować.

Konfiguracja swoich ulubionych lokalizacji

Na ekranie Zapamiętane lokalizacje możesz wybrać lub utworzyć lokalizacje dla punktów początkowych i końcowych swojej podróży, tak aby uniknąć konieczności wpisywania całych adresów za każdym razem, gdy tworzony jest zamiar przejazdu.

Tworzenie i zarządzanie swoimi zamiarami przejazdu

Aby skorzystać ze wspólnego przejazdu, musisz najpierw utworzyć zamiar przejazdu, aby określić czas, lokalizacje, trasę oraz preferencje dojazdu. Możesz również wyszukać i dołączyć do istniejących przejazdów. Swoimi zamiarami przejazdu możesz zarządzać w aplikacji internetowej, aplikacjach mobilnych lub poprzez swoją aplikację kalendarza.

Dostęp do przejazdów w Pulpicie

Pulpit wyświetla przyszłe przejazdy i zapewnia szybki dostęp do tworzenia zamiaru przejazdu.

Szukanie istniejących przejazdów i dołączanie do nich

Aby dołączyć do istniejącego przejazdu, użyj funkcji Szukaj w celu określenia lokalizacji i czasu przejazdu, do którego chcesz dołączyć.

Szukanie alternatywnych rozwiązań dla niedopasowanych przejazdów

Jeśli TwoGo nie może znaleźć dla przejazdu dokładnego dopasowania, w razie gotowości do zaakceptowania przez użytkownika drobnych zmian w pierwotnym zamiarze przejazdu umożliwia wybranie alternatywnej bliskiej propozycji (o ile jest ona dostępna). Możesz także wyświetlić publiczne środki transportu i alternatywne służbowe pojazdy wahadłowe, tam gdzie ma to zastosowanie.

Używanie harmonogramu przejazdów w celu sprawdzenia najbliższych przejazdów

TwoGo zapewnia interaktywne harmonogramy przejazdów zawierające listy najbliższych odjazdów i przyjazdów wspólnych przejazdów w określonym promieniu od Twojej lokalizacji. Możesz kliknąć dowolny przejazd, aby otworzyć TwoGo i utworzyć zamiar przejazdu. TwoGo spróbuje dopasować najbardziej odpowiedni, dostępny przejazd, ale zależnie od dostępności i Twoich specyficznych kryteriów, ten przejazd może nie być przejazdem, który został wybrany w harmonogramie.

Obserwowanie innych użytkowników i publikacja przejazdów dla swojej społeczności

Obserwowanie jakiejś osoby oznacza możliwość zobaczenia przejazdów opublikowanych przez nią dla osób obserwujących. Otrzymujesz powiadomienie i możesz się do niego/niej przyłączyć. Opublikowane przejazdy pojawiają się bezpośrednio na Twoim Pulpicie (i otrzymujesz e-mail z powiadomieniem, jeśli ustawiłeś tę opcję w Powiadomieniach), umożliwiając Ci przyłączenie się do wybranego przejazdu poprzez proste kliknięcie opcji przyłączenia się do przejazdu. Możesz zarządzać tym, kogo obserwujesz poprzez listę Obserwowanie na zakładce Obserwujący. UWAGA: Obserwowanie kogoś nie jest dwustronne. Nie możesz publikować dla osób, które obserwujesz tak, by oni nie mogli obserwować Ciebie.

Więcej informacji zawiera sekcja Jak się dowiem, kto mnie obserwuje?

Zarządzanie swoim kontem

Możesz zmodyfikować następujące ustawienia na koncie w dowolnym czasie w Ustawieniach lub pod swoim nazwiskiem na górze ekranu:

  • Modyfikacja danych rejestracyjnych (UWAGA: Aby zmienić adres e-mail lub organizację (tam, gdzie ma to zastosowanie), skontaktuj się z info@twogo.com
  • Dodanie lub zmiana zdjęcia profilowego
  • Zmiana języka i formatu wyświetlania używanego w zamiarach przejazdu
  • Włączenie lub wyłączenie powiadomień SMS lub e-mail TwoGo

Zdobywanie punktów podczas jazdy

TwoGo oferuje system punków będących wirtualnymi nagrodami, które zdobywasz za każdym razem, gdy korzystasz z aplikacji jako kierowca lub pasażer. Punkty są przyznawane za tworzenie zamiarów przejazdu i uczestnictwo we wspólnych przejazdach. Im więcej korzystasz z TwoGo, tym więcej punktów zdobywasz.

Pomóż zredukować emisje CO2

TwoGo oblicza ilość CO2, jaką pomogłeś zredukować współdzieląc przejazdy. Ta informacja jest wyświetlana w Twoim profilu, wraz z Twoimi punktami i sumą kilometrów lub mili, w zależności od Twoich ustawień użytkownika. W ten sposób masz rzeczywisty wgląd w swój udział w redukcji zanieczyszczeń środowiska dzięki korzystaniu z TwoGo.

Bądź bezpieczny

Postępuj zgodnie z naszymi wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo online oraz bezpieczeństwo fizyczne podczas korzystania z TwoGo.

Dodatkowe zasoby

Oprócz tej dokumentacji utworzyliśmy serię filmów szkoleniowych o tym, jak używać narzędzia Administracji TwoGo.

Wsparcie

Nasza całodobowy serwis wsparcia służy pomocą przez 7 dni w tygodniu. Możesz wysłać e-mail na adres info@twogo.com lub zadzwonić na nasz help desk