Contents


Integracja TwoGo dla Concur

Jeśli Twój pracodawca na to pozwoli, możesz teraz połączyć TwoGo ze swoim kontem Concur, aby móc tworzyć i odbierać opcje współdzielenia przejazdów z innymi użytkownikami w Concur. Na przykład zamiast wzywać taksówkę w celu jednoosobowego przejazdu na lotnisko, możesz współdzielić ten przejazd z kimś, kto ma lot o podobnej godzinie. To nie tylko oszczędność kosztów dla Ciebie i Twojej firmy, ale także wspaniała szansa na nawiązanie ewentualnych nowych kontaktów biznesowych lub nawet zawarcie przyjaźni. W kontekście ochrony środowiska współdzielenie przejazdów daje dodatkową korzyść w postaci redukcji śladu węglowego.

Jest kilka prostych sposobów na integrację TwoGo - wszystkie są wyjaśnione w tym krótkim przewodniku.

Pierwsze kroki z integracją TwoGo

Łączenie TwoGo ze swoim kontem Concur

Jeśli Twój pracodawca nabył opcję integracji TwoGo, możesz w bardzo prosty sposób połączyć TwoGo ze swoim kontem Concur. Po pierwsze, utwórz konto TowGo, o ile jeszcze go nie masz. Potem masz następujące opcje:

 • W TwoGo przejdź do sekcji Ustawienia, wybierz opcję Concur i podstępuj zgodnie z instrukcjami.
 • Przejdź do Centrum aplikacji Concur i poszukaj TwoGo. W Połączeniach wybierz opcję TwoGo. Kliknij Zaloguj się w celu połączenia, zaloguj się i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Alternatywnie, jeśli Twój pracodawca aktywował tę opcję, TwoGo może automatycznie wysłać Ci zaproszenie, jeśli znajdzie przejazd pasujący do Twojego planu podróży:

 1. Utwórz plan podróży w Concur tak, jak to zwykle robisz.
 2. TwoGo automatycznie poszuka odpowiedniego konta TwoGo:
  • Jeśli w TwoGo zarejestrowany jest ten sam adres e-mail, co w Concur, i TwoGo znajdzie dla Ciebie opcję wspólnego przejazdu, otrzymasz e-mail z zaproszeniem do połączenia swoich kont.
  • Jeśli TwoGo nie może znaleźć zgodnego adresu e-mail, ale znalazł dla Ciebie opcję wspólnego przejazdu, otrzymasz e-mail z prośbą o kliknięcie linka w celu utworzenia i podłączenia nowego konta TwoGo. Jeśli masz już konto TwoGo, lecz jest tam zarejestrowany inny adres e-mail, możesz również je podłączyć.
 3. Uwaga: Otrzymasz ten e-mail tylko wtedy, gdy Twój pracodawca aktywował odpowiednią funkcję. W przeciwnym razie musisz ręcznie połączyć swoje konto TwoGo jak opisano powyżej.

Rezygnacja z integracji TwoGo

Jeśli nie podoba Ci się integracja TwoGo, możesz w każdej chwili rozłączyć swoje konta za pomocą sekcji Ustawienia aplikacji TwoGo.

Znajdowanie opcji współdzielenia przejazdów za pomocą integracji TwoGo

Po połączeniu swojego konta TwoGo z Concur możesz zacząć szukać opcji współdzielenia przejazdów. Obecnie integracja obsługuje przejazdy pomiędzy następującymi lokalizacjami: Uwaga: Lokalizacje HOME i WORK odnoszą się do adresów domu i pracy, określonych w TwoGo. Więcej informacji znajduje się w krótkim przewodniku dla TwoGo. Lokalizacje lotniska, hotelu i stacji kolejowej są ustalane na podstawie planu podróży Concur.

 • HOME i lotnisko
 • WORK i lotnisko
 • HOME i hotel
 • WORK i hotel
 • Lotnistko i hotel
 • HOME i stacja kolejowa
 • WORK i stacja kolejowa
 • Stacja kolejowa i hotel
 • Stacja kolejowa i lotnisko

Aby znaleźć opcje współdzielenia przejazdów dla któregoś z tych odcinków podróży, postępuj w następujący sposób:

 1. Utwórz plan podróży w Concur tak jak to zwykle robisz, zarezerwuj loty, pociągi, hotele itd. TwoGo automatycznie poszuka zgodnych zamiarów przejazdu innych użytkowników.
 2. Jeśli znajdzie pasujący zamiar przejazdu, wyśle Ci e-mail z linkiem do utworzenia zamiaru przejazdu. Jeśli klikniesz ten link, otworzy się TwoGo i szczegóły Twojego przejazdu zostaną automatycznie wprowadzone na podstawie zaproponowanego zgodnego zamiaru przejazdu.
 3. Zapisz zaproponowany zamiar przejazdu.
 4. Użytkownicy ze zgodnymi przejazdami zostaną poproszeni o to samo i Twoje dane zostaną automatycznie dopasowane jako dane pasażera lub kierowcy w zależności od wybranych przez Ciebie opcji.
 5. Twój plan podróży Concur zostanie zaktualizowany o informacje o Twoim współdzielonym przejeździe. Na przykład z sekcji planu podróży dla określonego odcinka podróży otrzymasz informację o tym, że użytkownik Jan Kowalski obierze Cię Uberem.

Dodatkowe informacje o dopasowaniu

TwoGo uwzględnia wiele różnych czynników dopasowując wspólne przejazdy użytkowników. Zrozumienie, jak działa system dopasowywania, pomoże Ci w planowaniu podróży i zwiększy prawdopodobieństwo znalezienia pasującego przejazdu. Obecnie następujące czynniki mają wpływ na to, z jakimi przejazdami zostaną dopasowane Twoje przejazdy:

 • Przejazdy utworzone na podstawie Twojego planu podróży Concur są automatycznie uwzględniane jako podróże służbowe.
 • Twoje przejazdy mogą być dopasowane zarówno z przejazdami użytkowników Concur, którzy posiadają opcję integracji TwoGo, jak i użytkowników, którzy korzystają tylko z TwoGo. Jednak ponieważ wszystkie podróże Concur to podróże służbowe, Twój przejazd może być dopasowany tylko do przejazdów użytkowników należących do Twojej firmy.
 • Jeśli już zarezerwowałeś taksówkę lub wynajmowany samochód, TwoGo dopasuje Twój przejazd tylko do przejazdów potencjalnych pasażerów.
 • Twój przejazd zostanie dopasowany do przejazdów na lotnisko, które kończą się przynajmniej 1,5 godziny przed godziną Twojego odlotu.
 • Twój przejazd zostanie dopasowany do przejazdów, które rozpoczynają i kończą się w promieniu 5 km od punktu początkowego i końcowego Twojego zamiaru przejazdu.

Dokonywanie zmian we wspólnym przejeździe

Możesz w standardowy sposób zmienić lub usunąć odcinki swojej podróży w Concur. Jednak jeśli uzgodniłeś wspólny przejazd na podstawie integracji TwoGo, musisz ręcznie wprowadzić te zmiany w TwoGo.

 1. Dokonaj wymaganych zmian w swoim planie podróży w Concur.
 2. Otwórz TwoGo i ręcznie zaktualizuj swój zamiar przejazu, aby odzwierciedlić te zmiany:
  • Jeśli tylko dokonujesz zmian w podróży w Concur, na przykład modyfikując czas odjazdu, otwórz TwoGo i dokonaj tych samych zmian w swoim zamiarze przejazdu.
  • Jeśli całkowicie usuwasz podróż w Concur, otwórz TwoGo i również usuń swój zamiar przejazdu.
 3. TwoGo automatycznie wyśle e-mail wszystkim użytkownikom, których przejazdy były dopasowane do Twojego. Będą oni mogli zaakceptować zmiany lub odrzucić je, a TwoGo spróbuje znaleźć dla nich nowe dopasowanie.