Contents


Kiedy zostanę dopasowany?

TwoGo dopasuje Cię natychmiast, jeśli w systemie istnieje pasujący zamiar przejazdu. W innym przypadku w momencie, gdy inny użytkownik zgłosi odpowiedni zamiar przejazdu, TwoGo dopasuje Twoje dane i wyśle powiadomienie. Najpóźniej TwoGo dopasuje Cię 5 minut przed szukaną godziną przejazdu. Możesz również w dowolnym czasie sprawdzić status zamiaru przejazdu:

 1. Strona internetowa: Na Pulpicie.
 2. Telefon komórkowy: Na ekranie Moje przejazdy.
 3. Kalendarz: TwoGo wysyła zapytanie o spotkanie zawierające szczegółowe informacje dotyczące dopasowanego przejazdu.
 4. SMS: Jeśli podałeś numer telefonu komórkowego i zaznaczyłeś opcję w powiadomieniach SMS TwoGo, TwoGo wysyła szczegóły w wiadomości tekstowej.

W jaki sposób mogę potwierdzić zaproponowany przejazd?

Kiedy TwoGo powiadamia Cię o dopasowanym przejeździe, przejazd jest już ustawiony. A więc nie musisz nic potwierdzać. Jeśli jednak nie możesz zaakceptować przejazdu, zmień lub usuń swój zamiar przejazdu.

W jaki sposób mogę odrzucić niewygodny wspólny przejazd?

TwoGo zawsze będzie wykonywać wyszukiwanie w celu dopasowania Cię do zamiarów przejazdu na podstawie zdefiniowanych przez Ciebie preferencji. Jeśli jednak masz rolę kierowcy i jakiś wspólny przejazd nie pasuje Ci, możesz zaktualizować swoje preferencje dla tego przejazdu, a następnie ponownie go wysłać. Alternatywnie zaktualizuj swoje domyślne preferencje, usuń swój zamiar przejazdu, a następnie utwórz nowy, aby aplikacja TwoGo mogła szukać dopasowania na podstawie Twoich zaktualizowanych preferencji.

Jak mogę otrzymywać przypomnienia o nadchodzących wspólnych przejazdach?

 1. Strona internetowa: Na Pulpicie TwoGo odświeża szczegóły nadchodzącego przyjazdu na karcie przejazdu.
 2. Telefon komórkowy: TwoGo wyświetla powiadomienie obok ikony aplikacji TwoGo (iOS) lub w centrum powiadomień (Android). Dodatkowo TwoGo wysyła wiadomość na Twoją skrzynkę odbiorczą TwoGo.
 3. Kalendarz: Możesz skorzystać ze standardowej funkcji przypomnienia dostępnej w kalendarzu. TwoGo wysyła wszystkie zaproszenia na zorganizowane wspólne przejazdy z domyślnym 15-minutowym ustawieniem funkcji przypominania. Takie ustawienie można zmienić w dowolnym czasie w kalendarzu poprzez dwukrotne kliknięcie odpowiedniego spotkania i dokonanie stosownej zmiany.

Jak dowiem się o zmianach w dopasowanym przejeździe?

 1. Kalendarz: Dzięki aktualizacji zapytania o spotkanie otrzymujesz informacje o wszelkich zmianach.
 2. Wiadomości SMS: Dodatkowo, jeśli włączysz powiadomienia TwoGo przez SMS, TwoGo wysyła szczegóły w wiadomości tekstowej.
 3. Telefon komórkowy: Możesz wybrać Ustawienia > Aplikacja, aby ustawić powiadomienia push.

Aby ten proces przebiegał płynniej, każdy użytkownik powinien zawsze powiadamiać TwoGo możliwie najszybciej o wszelkich zmianach swoich planów poprzez modyfikację swojego zamiaru przejazdu:

 1. Strona internetowa: Z Puplitu wybierz zamiar przejazdu i kliknij ikonę edycji. Zmodyfikuj szczegóły i kliknij Zaktualizuj.
 2. Telefon komórkowy: Na ekranie Moje przejazdy wybierz odpowiedni przejazd, dotknij ikony edycji i dokonaj wymaganych modyfikacji.
 3. Kalendarz: Zaktualizuj zapytanie o spotkanie w kalendarzu i wyślij aktualizację do TwoGo.

Jak mogę poinformować innych, że się spóźnię?

W przypadku znacznych opóźnień lub opóźnień z wieloma powiadomieniami zmodyfikuj zamiar przejazdu. TwoGo powiadomi inne osoby w Twoim imieniu:

 1. Strona internetowa: Z Puplitu wybierz zamiar przejazdu i kliknij ikonę edycji. Zmodyfikuj szczegóły i kliknij Zaktualizuj.
 2. Telefon komórkowy: Każdy dopasowany przejazd na ekranie Moje przejazdy zawiera dane kontaktowe każdego z uczestników tego przejazdu. Możesz wysłać wstępnie zdefiniowany SMS (przykładowo Spóźnię się 5 minut) lub SMS z własną wiadomością.
 3. Kalendarz: Zmień swoje zapytanie o spotkanie w kalendarzu i wyślij aktualizację do TwoGo.

W przypadku niewielkich zmian lub zmian wykonanych w ostatniej chwili, zadzwoń do kierowcy/pasażera i sam ich powiadom lub zadzwoń na TwoGo Help Desk.

Jak mogę zmienić lub anulować dopasowany przejazd i co stanie się z moimi pasażerami?

W przypadku, gdy musisz zmienić lub anulować wspólny przejazd TwoGo, zrób to możliwie najszybciej, aby zminimalizować utrudnienia dla uczestników Twojego przejazdu. Jeśli wydarzyło się to w ostatniej chwili, a wspólny przejazd został już zorganizowany z innymi uczestnikami, poinformuj także kierowcę/pasażera bezpośrednio telefonicznie, używając danych kontaktowych w potwierdzonych szczegółach Twojego wspólnego przejazdu.

 1. Strona internetowa i telefon komórkowy: Na zakładce Pulpit (lub na ekranie Moje przejazdy w aplikacji mobilnej) wybierz odpowiedni przejazd i kliknij ikonę edycji lub usuwania.
 2. Kalendarz: Aby zmienić szczegóły wspólnego przejazdu, zaktualizuj zapytanie o przejazd w Twoim kalendarzu i wyślij aktualizacje do TwoGo. Aby usunąć wspólny przejazd, usuń zapytanie o spotkanie i wyślij anulowanie do TwoGo.

Jeśli zmienisz lub anulujesz rano, to pasażerowie będą mogli w dalszym ciągu zorganizować sobie alternatywny transport. Jeśli dokonasz tego wieczorem, zamiast całkowicie anulować wspólny przejazd, postaraj się go przesunąć w czasie. Może pasażerowie zechcą podróżować z Tobą w późniejszym czasie.

Jak mam się kontaktować z pasażerem lub kierowcą przed lub po wspólnym przejeździe?

Szczegóły kontaktu dla każdego wspólnego przejazdu są przechowywane w odpowiedniej karcie przejazdu (strona internetowa i telefon komórkowy) oraz we wpisie Twojego kalendarza. Pozostaną tam zachowane nawet wtedy, gdy wspólny przejazd już się zakończy. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z TwoGo Helpdesk.

Dlaczego moje miejsce odjazdu lub wysadzenia to nie adres wstępnie przeze mnie podany?

Zwykle pasażerowie są odbierani i wysadzani pod dokładnie wskazanym adresem. W praktyce może jednak okazać się, że szybszym rozwiązaniem jest pokonanie krótkiego dystansu pieszo zamiast samochodem. Jest tak w następujących sytuacjach:

 1. Jeśli adres odjazdu znajduje się w odległości do 300 metrów od adresu odjazdu kierowcy, zostaniesz poproszony w potwierdzeniu wspólnego przejazdu z TwoGo o samodzielnie dotarcie pod adres odjazdu kierowcy. To samo dotyczy Twojego adresu docelowego i adresu docelowego kierowcy.
 2. Jeśli adres odjazdu znajduje się w odległości do 300 metrów od adresu odjazdu innego pasażera, zostaniesz poproszony o spotkanie pod innym adresem odjazdu. W tym przypadku TwoGo wybiera miejsce spotkania dla obu pasażerów, tak aby kierowca nie musiał zatrzymywać się dwukrotnie w krótkim odstępie czasu.

W Twoim potwierdzeniu wspólnego przejazdu zawarty jest zawsze aktualny adres odjazdu i przyjazdu, dzięki czemu wiesz wcześniej, czego się spodziewać. Jeśli nie chcesz iść pieszo, powiadom o tym kierowcę przed przejazdem.

Jak ustalić sprawiedliwy podział kosztów przejazdu?

UWAGA: Zasada ta znajduje zastosowanie tylko w przypadku przejazdów innych niż podróż służbowa, gdy aplikacja TwoGo ma aktywowaną funkcję rozliczania w Twoim koncie lub w koncie kierowcy, do którego Cię dopasowano. Gdy TwoGo informuje Cię o dopasowanym przejeździe, informacja ta zawiera również szacowany podział kosztów przejazdu. Możesz sprawdzić ten szacunek na ekranie szczegółów przejazdu oraz w potwierdzeniach zapytań o spotkanie, które zostaną Ci przesłane przez TwoGo.

Kwota jest obliczana na podstawie średniej wielkości samochodu o średnim przebiegu i uwzględnia średnie ceny paliwa. Jej kalkulacja ma na celu pokrycie i równy podział operacyjnych kosztów samochodu. UWAGA: Aplikacja TwoGo nie została zaprojektowana, aby kierowcy zarabiali na dzieleniu przejazdu, koszt kilometra jest więc celowo relatywnie niski i stąd łączne koszty dla wszystkich pasażerów nigdy nie będą wynosić więcej niż rzeczywisty koszt poniesiony przez kierowcę.

Ten szacunek jest specyficzny dla kraju, ale ogólnie formuła ta opiera się na:

 1. Stałym koszcie za kilometr
 2. Liczbie uczestników przejazdu (więcej pasażerów oznacza mniejszy koszt dla każdego)
 3. Minimalnej kwocie za przejazd

Zwróć uwagę, że szacunek jest tylko zgrubnym wskazaniem rzeczywistej wartości przejazdu. Jest to decyzja każdego pasażera, czy chce dołożyć się do wyświetlonej kwoty, zasugerować inną lub nie zapłacić żadnej kwoty.